Bazarobot: Zatím ještě chodíme do práce, ale startup už jede

Včerejší Startup Camp přinesl dvě oznámení. Na konci září se objeví nová právnická služba Zákonyvkapse.cz a přímo na akci se také spustila nová, v podstatě vyklízecí, služba Bazarobot.

“Každý má na půdě nebo ve sklepě plno věcí, kterých neví jak se zbavit,” popisuje Lubor Nosek dilema každého člověka, který bydlí víc než rok na jednom místě. Startup Noskova týmu jménem Bazarobot možná pomůže.

Bazarobot funguje celkem jednoduše. Naskládáte věci do krabice, Bazarobot si je vyzvedne, roztřídí, nahází na Aukro a prodá. Z toho co se vydělá poplatí provize Aukru, provizi pro sebe a poplatek za odvoz. Zbytek se vrátí bývalému majiteli zbytečných věcí.  Služba zaznamenala ohlas už na samotné akci. “Konečně se budu moci zbavit toho kávovaru, který mi tam už čtvrt roku leží,” komentoval slovenský matador Rado Grežo.

bazarobot

Partička kluků se zkušenostmi z velkých logistických firem se pomocí služby snaží zúročit své několikaleté zkušenosti. Do konce roku by měl běžet provoz v betaverzi. Zakladatelé stále normálně chodí do práce a Bazarobot je zatím sázka na zábavnější budoucnost.

“Vložili jsme do toho zatím 400 tisíc a to by nám mělo stačit do března příštího roku. Investora budeme shánět asi až po novém roce,” vysvětluje Nosek finanční zázemí.  Nehledají tak seed investici, ale spíš po tom, co Bazarobot opustí betaverzi, budou pokukovat po strategičtějším partnerovi.

Podle Noska je služba unikátní i v tom, že nejde v podstatě napodobit bez toho, aniž by měl vývojář zkušenosti z logistiky. Výhoda Bazarobotu je i v široké síti expertů. “Není problém zajít s nějakým kolegou na kafe a rázem ušetříte za konzultace,” usmívá se Nosek.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Badgeville změní každou stránku ve hru

Praktický nástroj ke zvýšení zapojení uživatelů přináší startup Badgeville. Po jednoduchém vložení do stránky nabídne nástroje, které čtenářům umožní získávat reputaci, odznaky a další typy odměn a tím je motivují k vyššímu zapojení a rozšiřování povědomí o stránce. Nezbytností je také přítomnost detailních analytických nástrojů.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Tripomatic.com

Z trojice finalistů letošní Startup Show (BookFan, OpenBrand a Tripomatic) jsme se v rámci naší startupové rubriky dosud nevěnovali jen jednomu z nich. Nyní přišel čas to napravit a tak představujeme Tripomatic, nový a jak jinak než globální nástroj pro přehledné plánování cest po světě.