Bazarobot: Vánoce jsou šance, kampaň spustíme na Štědrý večer

Nápad dostali před pěti měsíci a už ví, že na tom vydělají. Bazarobot končí příští pátek s testovacím provozem, nasazuje ostrý provoz a připravuje se na vstup investora.

Nevyhazujte harampádí ze sklepa ale vydělejte na něm. To je ústřední myšlenka startupu Bazarobot, který se na českém internetu zjevil během prázdnin. Jeho zakladatelé ho berou jako hobby, které může vydělat a o startup se starají, i když stále chodí do práce.

Museli ale trochu změnit svůj denní režim. “Začal jsem kvůli tomu vstávat v půl šesté ráno, abych stíhal i posilovnu a děti a funguje to skvěle,” vysvětluje otec Bazarobota Lubor Nosek, kterého na startupovém životě baví ty okamžiky úspěchu, které přebijí problémy a neúspěchy, které jsou většinou častější.

Vzhledem k tomu, že za startupem stojí lidé z logistiky a IT praxe, nebyl takový problém celou akci rozjet. Bazarobot je vlastně čistá logistika. Krabice se zákazníkovými věcmi se odvezou do skladu, zaevidují a prodají na Aukru. Pokud se neprodají, přichází buď charita nebo ekologická likvidace.

“Od září jsme provedli jednatřicet svozů a průměrně jsme vyplatili zákazníkům kolem dvou a půl tisíce korun. Z dotazníku víme, že jim odeslání věcí zabralo hodinu práce což je hodně slušná hodinovka,” vypočítává Nosek dosavadní provoz serveru, který fungoval víceméně jen na pozvánky.

bazarobot

V prvních kancelářích Bazarobota se všechny svezené věci musí nafotit. Pak jdou teprve do skladu a na Aukro.

 

Bazarobotovi se zatím na Aukru daří. V aukcích vydražili zatím 78 procent odvezeného zboží. “Vypadá to dobře, máme už vlastní stometrový sklad a už máme i první zaměstnance,” dodává Nosek s tím, že průměrná provize služby se zatím ustálila na dvaatřiceti procentech. Teď přichází pro startup ideální sezóna. Předvánoční úklid a obměna výbavy domácností po Vánocích mu podle Noskových předpokladů přidělá dost “bazarobotovi “práce. “Kampaň spustíme hned na Štědrý den,” usmívá se zakladatel.

Investice na obzoru

Rozjezd vypadá nadějně “Vložili jsme do toho zatím 400 tisíc a to by nám mělo stačit do března příštího roku. Investora budeme shánět asi až po novém roce,” tvrdil Nosek ještě během rozhovoru v srpnu.

Peníze jsou ale pravděpodobně na obzoru už teď. “Momentálně vyjednáváme se třemi investory a uvidíme, jak to dopadne. Od jednoho už máme v ruce term sheet, takže je to na velmi dobré cestě,” vysvětluje zakladatel startupu, který by se měl ani ne rok od první myšlenky dostat do černých čísel.

“Další plány na expanzi samozřejmě máme. Pokud to dobře půjde, tak bychom v roce 2015 rádi vstoupili na polský a možná i německý trh,” prorokuje Nosek s tím, že s Bazarobotem nehodlá zestárnout a cílem je výhledově prodej.

Total
0
Shares
Další články