Bauer Media hodlá investovat do evropských startupů 100 milionů eur

Evropská investiční scéna má jednoho zajímavého nového hráče. Známý mediální kolos Bauer Media zakládá investiční firmu Bauer Venture Partners se startovním fondem 100 milionů eur.

Proč velký mediální dům se staletou tradicí hodlá investovat do startupů? Odpověď není nijak složitá. Proti jejich novým obchodním modelům nemá se svými tradičními postupy z dlouhodobého hlediska šanci. Není proto důvod, aby se nepokusil na jejich úspěchu finančně profitovat, a během tohoto procesu zároveň nezkusil sám k novým technologiím, postupům a hlavně šikovným týmům získat přístup, který by jeho vlastnímu podnikání mohl pomoci.

To je i motivací Bauer Media, německého mediálního kolosu založeného již v roce 1875, aby zřídil investiční firmu s fondem na investice do startupů. Firma ponese název Bauer Venture Partners a má k dispozici startovní fond o velikosti 100 milionů eur.

BVP se nehodlá omezovat na určitou fázi ve vývoji společností, nebrání se tak ani seed investicím, ani pozdějším a větším investicím zaměřeným na růst. Pokud jde o odvětví činností, ani zde nehodlá nový fond Bauer Media být příliš vybíravý. Primárně bude investovat do softwarových startupů v oblastech jako média, reklama a reklamní technologie, finanční technologie, zdraví či SaaS. Investice budou omezeny na území Evropy.

Total
0
Shares
Další články