BankSimple se pod názvem Simple pomalu otevírá

Startup BankSimple, nabízející bankovnictví jinak, se po testovacím období bety začíná otevírat konečně veřejnosti. Činí tak pod novým názvem Simple.

“Název Simple lépe reprezentuje to, o co se snažíme. Osvobozuje nás od souvislosti s odvětvím, které tak zoufale potřebuje změnu,” píše Joshua Reich, CEO Simple na blogu společnosti. Nový název spolu s novou doménou vyvolává sice nepodstatnou, ale zajímavou otázku. Jak (za kolik) startup k takto lukrativní doméně přišel?

Nicméně vraťme se zpět k Simple. Svým potenciálním uživatelům nabízí zajímavou službu, v níž není zobrazován účetní zůstatek, ale tzv. “safe-to-spend” zůstatek, tedy kolik může uživatel utratit, aniž by narušil plnění svých finančních plánů a povinností. Kromě běžných výdajů si lze nastavit také své finanční cíle, takže aplikace bude brát v úvahu i prostředky, které je nutné podržet na jejich realizaci.

Startup má tímto způsobem za cíl pomoci lidem dostat své finance pod kontrolu. Peníze vkladatelů jsou přitom v bezpečí, starají se o ně pouze regulérní banky podléhající příslušným povolením a odpovídající kontrole oficiálních orgánů.

Podle blogu společnosti začíná od včerejšího dne tato služba být k dispozici těm, kdo o přístup zažádali během dřívějška. Přístup je tedy prozatím omezený a je stále třeba nejprve odeslat žádost, lze ale předpokládat, že vzhledem k charakteru oznámení se Simple co nejdříve to bude možné otevře i ostatním.

Via VB

Total
0
Shares
Další články