Balený vzduch. Vtip roku, nebo vážná investice?

Rachel Sequoia má bláznivý byznys plán. V lahvích chce prodávat vzduch z různých částí světa. Svůj projekt svérázným způsobem předvedla investorům přímo v Silicon Valley – a uspěla. Je bosá hippie dívka skutečná, nebo jde o povedený žertík na úkor poblázněných investorů?

Dívka říkající si Rachel Sequoia prezentovala svůj nápad na únorové akci Venture Capital Fundraising Club. Na založení startupu, který bude prodávat vzduch v plastových lavích, si od investorů řekla o pět set tisíc dolarů. Diváci v Silicon Valley ji následně zvolili jako vítěze s nejlepší prezentací. Rachel chce v lahvích prodávat vzduch z nejrůznějších koutů světa, aby unikátní energii obsaženou ve vzduchu z Paříže, Himalájí či Sahary okusili lidé, zvířata i rostliny jinde na zemi. Ostatně, lidé už na podobně šílených věcech dokázali peníze vydělat.

Rachel rozhodně nelze upřít autentičnost. Dívka oblečená do hippie stylu s indickými ozdobami na obličeji a bosýma nohama mluví natolik zaníceně a svěže, že její nápad i přes četné posměšky nešlo přehlédnout. Přitom její slidy jsou psané rukou na papíře s mnohými škrtanci a dokonce faktickými chybami – při sečtení procent složení vzduchu se dostáváme na 103 procent, jindy zase dívka mluví o vakuovém balení, což by všechen vzduch dostalo ven…

Přirozeně se tak hned objevila teorie, podle které jde o dobře promyšlený žert. Jméno dívky se nápadně blíží názvu společnosti Sequoia Capital, která před pár dny nalila rekordních 41 milionů dolarů do podivuhodného startupu Color a rozdmýchala tak diskuze o rostoucí investiční bublině. A vůbec, celé to působí až příliš neuvěřitelně a sarkasticky. Další názory zase nápad považují za tak hloupý, až je v podstatě geniální a tím pádem má velkou šanci na úspěch. Podle jiné verze by celý humbuk mohl sloužit k propagaci dívčiných hudebních videí.

Každopádně o mnohém vypovídá už sám fakt, že vůbec panuje nejistota o tom, jestli je něco takového myšleno vážně, nebo ne, a jestli investoři prezentaci ocenili proto, že jim vtip došel, nebo proto, že jsou vážně trochu mimo. Alespoň prozatím je to ale naštěstí pořád ještě zábavné.

Via BI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Damejidlo.cz už v prosinci čeká obrat kolem pěti milionů

Několik stovek lidí denně v současnosti využívá službu Damejidlo.cz, která se má stát černým koněm Slevomatu v oblasti rozvozů jídel. Spuštěna byla na začátku listopadu a nyní se po prvotním zahřívacím provozu oficiálně představila veřejnosti. Během prosince už očekává obrat kolem pěti milionů korun.