Bakodo: naskenujte čárový kód a mějte jasno

Asi už jste také někdy přemýšleli, jestli věc, kterou máte v nákupním košíku, opravdu stojí za ty peníze. Pro uživatele iPhonu je tady služba Bakodo, která umí přečíst čárový kód a ihned vám ze své databáze vyhodí všechny informace, které jsou o produktu dostupné. Nově i včetně recenzí a zkušeností přátel.

Skenování čárových kódů jako způsob, jak se dostat k informacím o produktu, není v mobilních aplikacích úplnou novinkou. Například díky aplikaci RedLaser se snadno dozvíte, kolik stojí daný produkt v jiných obchodech, zda vybranou knihu nenajdete i v některé z místních knihoven, nebo dokonce to, zda kupovaná potravina neobsahuje pro vás nebezpečný alergen. Bakodo k tomu nyní mimo jiné přidává i prvky sociální sítě.

V principu funguje Bakodo jako vyhledávač mezi čárovými kódy, a to jak těmi tradičními, tak QR kódy. Integruje data ze stránek Amazonu, Googlu, eBay a Best Buy, díky čemuž poskytuje bohaté údaje o více než dvanácti milionech produktů. Aplikace zároveň ukáže související hodnocení z GoodGuide či další info ze ShopWiki.

S novou verzí ještě více informací

Nová verze Bakoda, která se má objevit co nevidět, bude už zahrnovat i slíbené sociální prvky. Uživatelé budou samotnou aplikací motivováni k tomu, aby u každého zakoupeného zboží umístili i své vlastní hodnocení. Tím se kolem každého z produktů bude postupně budovat jakási komunita. Zákazník, který bude váhat, zda právě tento kousek z regálu zakoupit, se potom snadno dozví, co vedlo jiné uživatele k jeho koupi a jak jsou s ním spokojeni.

Upgrade také rozšíří stávající databázi o šedesát tisíc nových položek z oblasti potravin, od kterých si zástupci Bakoda slibují velký ohlas. Zakladatel Andres Douglas říká: „V roce 2009 jsme provedli mnoho beta testů, které ukázaly, že lidé milují skenování v podstatě čehokoli, včetně nákupu potravin. Ale zároveň jsme zjistili, že existují velké mezery v informacích o produktech, proto jsme vyvinuli naši vlastní vyhledávací technologii na čárové kódy zaměřující se především na oblast potravin.“

Rozhodně nepochybujeme o tom, že podobné aplikace mají velkou budoucnost.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články