Backpack umožňuje nákupy cizokrajného zboží prostřednictvím cestovatelů

Backpack je velmi zajímavé online tržiště pro nakupování v cizině. Uživatelé dychtiví produktů prodávaných jen v dalekých zemích zde mohou kontaktovat cestovatele, aby jim předměty jejich touhy za poplatek koupili a přivezli.

Za startupem BackPack stojí investice Y Combinatoru, návštěvníci z celého světa a růst návštěvnosti o 15 procent každý týden. To samo o sobě svědčí o tom, že nápad, na kterém tenhle projekt stojí, míří správným směrem a mohl by mít světlou budoucnost.

Backpack provozuje online tržiště, kde mají uživatelé na výběr dvě varianty použití. S tlačítkem “Shop” se mohou stát nakupujícím poptávajícím určité produkty ze zahraničí, s tlačítkem “Travel” zase mohou být cestovatelem, který zprostředkovává vyřízení poptávek nakupujících. Po vzoru názvu celé služby se zadaná poptávka přiléhavě označuje jako “backpack”.

V případě, že si vyberete první možnost a budete nakupovat, bude na vás, abyste si zvolili produkt, o který máte zájem, a zadali zemi či země, kde tento produkt lze pořídit. Pokud vaši poptávku někdo přijme, bude vaší povinností zaplatit cenu daného zboží a poplatek za dovezení, ze kterého zároveň jde i provize společnosti.

backpack

V případě cesty do zahraničí pak postupujete obdobně. Tlačítkem Travel zvolíte, že jste cestovatel, a následně určíte, kdy a kam vaše kroky budou na vašich cestách mířit. Backpack vám na základě těchto údajů zobrazí produkty, které můžete na svých cestách nakoupit pro ostatní uživatele na základě jejich poptávek, a odměny, které se ke každému nákupu váží. V tuto chvíli jednoduše zvolíte, které poptávky hodláte vyřídit, a již nic nebrání v cestě k desítkám a někdy i stovkám dolarů odměny.

Společnost uvádí, že v současnosti dochází k vyřízení asi dvou třetin zadaných poptávek. Zároveň doufá, že s rostoucím počtem registrovaných cestovatelů se zvýší i počet poptávek, které dokáže obsloužit. V současnosti velká část poptávek pochází z Bangladéše, v plánu na nejbliží měsíce je ale růst do Číny, Jižní Ameriky a Evropy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vlády padají, ale státních milionů pro startupy přibývá

Peníze do nadějného startupu nemusí lít jenom soukromí investoři. Začíná se čím dál víc snažit i stát. Když pro tentokrát přeskočíme diskusi o tom, že by měl spíš zařídit stabilní systém pro podnikatele než se jim plést do řemesla, zbývá prostý fakt, že tu leží plno peněz. Peněz, které jsou určeny právě pro podporu inovativních projektů.