Autoři Kingdom Come: Deliverance rozjeli na Kickstarteru hru o přežití

300 tisíc liber chtějí vybrat na Kickstarteru vývojáři nejnadějnější tuzemské hry současnosti. Středověké RPG už spálilo hodně peněz a zájem fanoušků na crowdfundingovém serveru má povolit uzávěr na investorově měšci.

Širokou paletu možností, jak podpořit české vývojáře na Kickstarteru, už pár lidí využilo. Bonusy pro platící fanoušky jsou víc než lákavé – trička, opravdové meče, virtuální meče podle vlastního návrhu nebo setkání se šéfem projektu Danem Vávrou. To už si zajistil jeden nadšenec, který poslal jako první 1200 dolarů.

Vývojáři z Warhorse totiž pro svou hru nesehnali žádného distributora. Peníze z Kickstarteru jsou tak jedinou cestou, jak dotáhnout hru do konce. Mají totiž sloužit jako důkaz, který chce vidět současný investor Zdeněk Bakala předtím, než pošle týmu další miliony.

Crowdfunding je už součástí herní branže. Jen něco málo víc než týden trvalo další české hře Dex, než splnila svůj primární cíl vybrat na Kickstarteru 14 tisíc liber (asi 450 tisíc korun). Vývojáře z Dreadlocks to loni na podzim celkem překvapilo, ale nebylo to zadarmo. Projekt poctivě připravovali, alespoň tedy tvrdili v rozhovoru pro Tyinternety.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: eM Client

Pro další díl pravidelné rubriky Těchinternetů, která představuje aktuální projekty domácích průkopníků internetu, jsme posbírali informace o službě eM Client. Čeští vyzyvatelé Outlooku právě dokončují kolo angel investic pro svou novou americkou pobočku a tak určitě neuškodí podívat se na jejich aktivity blíže.
Přečtěte si více

Video: České a slovenské startupy na Startup Summitu

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Některé pitche ze startupové přehlídky na diváky rozhodně zapůsobily, takže jejich záznam jistě uvítají i ti, kdo na samotné konferenci chyběli.