Autoři Kingdom Come: Deliverance rozjeli na Kickstarteru hru o přežití

300 tisíc liber chtějí vybrat na Kickstarteru vývojáři nejnadějnější tuzemské hry současnosti. Středověké RPG už spálilo hodně peněz a zájem fanoušků na crowdfundingovém serveru má povolit uzávěr na investorově měšci.

Širokou paletu možností, jak podpořit české vývojáře na Kickstarteru, už pár lidí využilo. Bonusy pro platící fanoušky jsou víc než lákavé – trička, opravdové meče, virtuální meče podle vlastního návrhu nebo setkání se šéfem projektu Danem Vávrou. To už si zajistil jeden nadšenec, který poslal jako první 1200 dolarů.

Vývojáři z Warhorse totiž pro svou hru nesehnali žádného distributora. Peníze z Kickstarteru jsou tak jedinou cestou, jak dotáhnout hru do konce. Mají totiž sloužit jako důkaz, který chce vidět současný investor Zdeněk Bakala předtím, než pošle týmu další miliony.

Crowdfunding je už součástí herní branže. Jen něco málo víc než týden trvalo další české hře Dex, než splnila svůj primární cíl vybrat na Kickstarteru 14 tisíc liber (asi 450 tisíc korun). Vývojáře z Dreadlocks to loni na podzim celkem překvapilo, ale nebylo to zadarmo. Projekt poctivě připravovali, alespoň tedy tvrdili v rozhovoru pro Tyinternety.

Total
0
Shares
Další články