Autonomní doručovací roboti, které testoval i Rohlík.cz, získali investici 25 milionů dolarů

Startup Starship Technologies získal investici 25 milionů dolarů (cca 540 milionů korun), aby mohl naplnit svůj cíl. Ze svých autonomních doručovacích robotů chce udělat mainstreamovou záležitost. V tom mu pomůže také veterán z Airbnb Lex Bayer, který se stal novým CEO firmy.

Starship Technologies založili Ahti Heinla a Janus Friis, kteří stáli při zrodu Skypu, v roce 2014. Od té doby jejich miniroboti se šesti koly najezdili více než sto tisíc kilometrů ve dvaceti zemích a sto městech po celém světě.

„Ocitli jsme se v bodě, kdy jsme připraveni rozvíjet naši síť robotů a škálovat ji. Dodatečné financování, a jmenování Lexe novým CEO, nám umožní přinést naše služby na trh. Lex se k nám přidává s ověřenou zkušeností z rostoucích podniků měnících způsob, jakým žijeme, k lepšímu,“ citoval Friise portál TechCrunch.

Robotický kurýr na Staromáku

Robotičtí kurýři mají pětikilometrový dojezd a hodí se zejména na rozvážení menšího zboží, třeba potravin. Už v roce 2016 je ostatně na pražském Staroměstském náměstí otestoval i Rohlik.cz. Pohybují se autonomně, v případě potřeby s pomocí od lidského řidiče a jejich rychlost byla pro bezpečnost chodců omezena na 6 kilometrů v hodině.

Investice má Starshipu pomoct zejména rozšířit flotilu robotů ze současných několik stovek na tisíc do konce letošního roku. Na investici se podíleli známá jména, například spoluzakladatel Airbnb Nathan Blecharczyk nebo další ze spoluzakladatelů Skypu Jaan Tallinn, píše Business Insider.

Za čtyři roky existence dokázal Starship Technologies získat investice v celkové výši 42 milionů dolarů. První investice přišla už v roce 2015, měla hodnotu 17 milionů dolarů. Firma má přes 200 zaměstnanců a pobočky v San Francisku, Hamburku, Londýně, Washingtonu a Tallinnu.

Total
0
Shares
Další články