Apple posiluje o video startup. Revoluce pro televizi by měla přijít brzy

Další startup skončil v náručí nakousnutého jablka. Čtvrtým nákupem letošního roku je videoaplikace Matcha.

Matcha je služba, která dává uživateli rychlý přehled o tom, co je k dispozici na všech možných kanálech s videem – kabelové televizi, streamovaných službách nebo v obchodech s on-line videem. Samozřejmostí jsou doporučení od přátel a hodnocení pořadů.

Služba byla už v květnu vypnuta. Šéf startupu Guy Piekarz se tehdy svěřil TechCrunchi, že se snaží svoji aplikaci předělat. Teď už patří Applu. Podle odhadů serveru VentureBeat vyšla firmička levně – něco mezi jedním a jedním a půl milionem dolarů. Další peníze by ale měly přijít podle toho, jak se jí bude dařit dál.

Televize docela dlouho odolává revolučnímu nadšení Applu. Teď už to ale firma pravděpodobně myslí vážně a po hodinkách se asi pořádně vrhne na televizní trh. Už na začátku roku řekl Tim Cook, že budou kupovat nadějnou firmu každý měsíc nebo dva. Zatím šlo o dva mapové a lokalizační startupy – HopStop a Locationary. Před čtrnácti dny si Cook pořídil kalifornskou Passif Semiconductor.

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.