Aplikace pro Windows vám může získat cestu na TechEd 2014

Podle zprávy Mobile Phone Tracker byl operační systém Windows Phone v první půlce letošního roku nejrychleji rostoucí a druhou nejprodávanější mobilní platformou na českém trhu. Aby i pestrost dostupných aplikací odpovídala zájmu českých uživatelů, rozhodl se Microsoft uspořádat soutěž s téměř poetickým názvem Vývojářům okna dokořán.

Windows Phone u nás zastupuje celá řada modelů telefonů, přičemž bodují především designově silné Lumie od Nokie. Co je ale možná překvapením, počet prodaných kusů už dostal Windows Phone na druhé místo mezi operačními systémy mobilních zařízení v České republice. Analytická společnost IDC vydala zprávu Mobile Phone Tracker, podle níž byl v prvním a druhém čtvrtletí roku 2013 operační systém Windows Phone nejrychleji rostoucí a zároveň druhou nejprodávanější mobilní platformou u nás.

Pro vývojáře mobilních aplikací to znamená, že vydávání jejich aplikací také pro platformu Windows Phone může znatelně zvětšit potenciální trh. Vyvinout aplikaci pro tuto platformu je přitom pro zkušené vývojáře bez problémů a pracuje se s běžnými standardy. Pro vývoj aplikace je od prvotní instalace SDK až po testování připravena sada nástrojů a návodů na developerském webu. Tedy, takhle přímočaře to alespoň vidí Microsoft.

Aby trochu víc motivoval také samotné vývojáře, připravil český Microsoft jako dodatečnou podporu soutěž Vývojářům okna dokořán. Vstupenkou do soutěže je vytvořená nebo adaptovaná aplikace pro platformu Windows 8 nebo Windows Phone. Hlavní výhrou je zaplacení vstupenky, cesty a ubytování na TechEd Europe 2014.

V každém soutěžním kole postoupí do finále pět nejlépe hodnocených aplikací ve Windows Store. Z těchto aplikací následně odborná porota určí vítěze daného kola. Ze všech přihlášených aplikací během celé soutěže navíc vybere odborná porota vítěze hlavní výhry. Šanci mají autoři všech přihlášených aplikací, tedy i ti, jejichž aplikace se nestala vítězem v jednotlivých soutěžních kolech. Soutěž končí až 31. března 2014, na vývoj (nebo adaptaci), testování a nasazení aplikací tedy zbývá času víc než dost.

Total
0
Shares
Další články