Aplikace pro cestovatele Whadoo vyhrála HackPrague

Největší hackathon v České republice, takový přívlastek si může připsat akce HackPrague, která proběhla v coworkingu K10. Včetně mentorů se jí zúčastnilo celkem 150 lidí, v konkurenci 26 týmů zvítězila aplikace Whadoo, která svým uživatelům pomocí strojového učení doporučuje veškeré aktivity spojené s cestováním.

Ceny za 80 tisíc korun a speakeři z Facebooku a Googlu – na to lákali účastníky organizátoři hackathonu HackPrague 2017. Oslovili dohromady 150 profesionálů a studentů v IT, kteří se minulý víkend v prostorách pražského coworkingu K10 utkali ve snaze vytvořit funkční prototyp nového technologického řešení.

Vítězný projekt Whadoo, který současně získal cenu partnera Kiwi.com a hlavní výhru 50 000 korun, kombinuje API z mnoha zdrojů jako Airbnb, Facebook či Google a sbírá data uživatelů pro doporučení všech aktivit spojených s cestováním – tedy ubytování, zážitky či jídlo.

Whadoo přitom není na hackathonech žádným nováčkem a tým rozhodně ví, jak na to. “Byli jsme poslední rok na zhruba desítce hackathonů, mnoho z nich dokonce vyhráli,” chválí si Josef Korbel, člen Whadoo.

Hackathon na zkušenostech z USA

Specifikem HackPrague 2017 byla kromě jeho velikosti neomezená svoboda v tématu. Účastníci tak mohli vyvíjet doslova to, co je napadlo.

HackPrague byla v kontextu střední Evropy unikátní akce, zejména kvůli zahraničnímu přesahu. Nejen mezi účastníky, ale také v roli mentorů a speakerů. Přednášel a mentoroval tu například Jason Brooks z Facebooku, Mateusz Bałasz z Google, Jacob Ringler z Concur nebo matadoři české startupové scény – Vu Hoang Anh z Avocode a Jakub Nešetřil z Apiary.  

Organizátor akce Minh Tri Pham, student informatiky na Yale University, se sám podobných akcí v USA zúčastnil už v minulosti, dokonce vyhrál hackathon pořádaný Facebookem a setkal se díky tomu se samotným Markem Zuckerbergem. V Česku to však byla premiéra. Tým Phama doplňují dva studenti ČVUT Michal Jirků a Bolek Kerouš a Američan Chris Wan.

Minh Tri Pham
Minh Tri Pham

Top 8 finalistů HackPrague 2017:

  1. 1.místo a cena kiwi.com challenge: Whadoo – aplikace kombinující API z různých zdrojů (Airbnb, Facebook, Google) a sbírá data uživatelů, díky nimž může doporučit aktivity spojené s cestováním (ubytování, zážitky, jídlo).
  1. 2. místo a cena London Theatre Direct: SummApp – aplikace, která nahrává telefonní hovory a je schopna z nich na základě klíčových slov vytvářet a nabídnout uživateli další možné aktivity – uložit termín do kalendáře, najít místo na navigaci či automatické zaslání vizitky s kontakty jedním pokynem.
  1. 3. místo: Vene FB – aplikace messengeru usnadňující konverzaci pomocí předdefinovaných zpráv

Coolest Tech Prize (Bloomberg) a Let’s Program in Kotlin (Jetbrains):

IctusDetection – aplikace, která je schopna rozeznat prodělanou mrtvici pomocí FAST metodologie, získala ocenění

WorldOS – platforma pro personalizaci obsahu bez nutnosti stáhování aplikace

BookTourist – aplikace, která na mapě zobrazuje informace o známých místech z knih

Behind the Hat – systém na bezhotovostní platbu za služby pro bezdomovce

4 innovative Approach – nástroj personalizace obsahu, který je schopen prostřednictvím kamery rozeznat tvář uživatele a uzpůsobit mu obsah na míru, a to jak prostřednictvím kamery na počítači, tak v budoucnu na reklamních bannerech.

Total
0
Shares
Další články