Aplikace Color se po neúspěchu spojuje s Facebookem

Po neúspěchu původního nápadu se aplikace Color, která dostala počátkem roku 41 milionů dolarů na sdílení fotografií přes chytré telefony, stěhuje na Facebook.

Protože původní podoba se mezi uživateli neujala, přišli zakladatelé startupu s novým nápadem. Jeho podstatou je propojit Color s Facebookem a na největší sociální platformě světa poskytnout ve formě aplikace něco navíc. Nová aplikace se od včerejška již pilně testuje v uzavřené skupině uživatelů, její přibližná podoba již je ale známá.

Za prvé bude přes Color na Facebooku možné prohlížet fotografie, a to ve třech základních módech. Kolonka Feed zobrazí váš News Feed tak, jak by vypadal, kdyby obsahoval jen fotografie. Kolonka Timeline je vaší kompletní fotografickou historií Facebooku, obsahuje totiž všechny vaš fotografie a to chronologicky seřazené. Poslední možnost Friends umožňuje prohlížet si fotografie přátel. Samozřejmostí je publikovat přes Color na Facebooku fotografie.

Opravdová novinka se jmenuje Visit

To vše je ovšem jen taková omáčka okolo. Opravdu důležitá je pro Color nová funkce Visit. Přes ni může uživatel sledovat, co právě vidí kamera na chytrém telefonu některého z jeho přátel. Jak takový přenos začít? Uživatel si buď může u daného přítele zažádat tlačítkem Visit (příteli je odeslána notifikace, a když ji potvrdí, následuje přenos), nebo může přenos iniciovat sám majitel telefonu tlačítkem Host. V obou připadech je všem Color přátelům majitele telefonu odeslána notifikace o probíhajícícm přenosu, takže mají šanci se také připojit a sledovat, co se děje.

Hlavní pointou této funkce je podle Billa Nguyena, šéfa Color, “přeměnit každý telefon na světě na způsob, jak uživatelé mohou sledovat život”. S Billem také natočil zhruba půlhodinový rozhovor o dění kolem jeho startupu Robert Scoble:

Myslíte, že nová podoba aplikace Color bude úspěšnější, než původní nápad?

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články