API Mashup Contest se oficiálně představuje

Cílem soutěže API Mashup Contest je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících nějaké API se zkušenými mentory a investory.

Máte zajímavý nápad a potřebujete si ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět? Hledáte investora, který bude chtít zbohatnout s vámi? Potřebujete mentora, který vám poradí s marketingem? Chcete se zviditelnit a váš projekt rozvinout? Pak je soutěž pro vás. Do projektu se mohou přihlásit jednotlivci nebo libovolně velké týmy do konce tohoto měsíce, více informací najdete na stránkách www.api-mashup.com.

“Nápad zorganizovat podobnou soutěž jsem dostal na loni v Londýně, kde jsem potkal člověka, který tam organizoval něco podobného s následným ‘speed-datingem’ s investory. Fascinuje mě, kolik zajímavých projektů, zejména mapových, vzniklo namixováním API. Zdroje API jsu nepřeberné, hodně bylo namixováno, vždy mě ale něco překvapí. Bylo by fajn, kdyby startující internetoví nadšenci nehledali investory a mentory v televizních estrádách, ale spíše na platformách typu ycombinator.com, hackfwd.com, anebo u nás,” říká organizátor soutěže Pavel Čurda, který na internetu podniká v affiliate a lead generation marketingu.

Není třeba mít funkční web, stačí dobře promyšlený nápad. Hodnotitelé projektů a mentoři pocházejí převážně z řad zkušených internetových podnikatelů nebo mají blízko k akademické půdě. Každý projekt v průběhu dubna bodově ohodnotí a poskytnou autorům stručný komentář. V květnu pak napojí autory zajímavých projektů na mentory a investory, tedy zhruba 15 lidí, kteří mají zájem investovat až 500 tisíc korun do zajímavých internetových nápadů.

 

Tým hodnotitelů vypadá následově:

  • Pavel Čurda – investor
  • Jiří Donát – A.T. Kearney, konzultant v IT a telekomunikacích
  • David Dostál – investor
  • Dan Franc a GUG.cz (Googe User Group)
  • Pavel Kotyza – šéf mobilních a datových služeb Mediatelu
  • Miloš Lenoch – zakladatel nejremeslnici.cz, vítěz soutěže Startup Show 2009
  • Olda Neuberger – zakladatel úspěšné online seznamky Libimseti.cz
  • Jan Šedivý – ex Google, dnes vyučující na Fakultě elektrotechnické ČVUT
  • Josef Šlerka – šéf vývoje a výzkumu ve společnosti Ataxo Interactive, zároveň vede Studia nových médií na FF UK
  • Wei Hai Chu – investor a šéf Elephant Orchestra

API mash-up zdroje:

Příklady zajímavého využití API:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Trojice parodií českých slevových serverů vás pobaví

Na českém internetu se objevily tři nové weby, které se strefují do největších hráčů na tuzemském slevovém trhu. Službám Slevomat.cz, Seznam Tip a Amplion.cz od Centrumu tak vyrostly povedené parodické protějšky. Už kvalita zpracování ale dává tušit, že nejde jen o studenstký žertík - a skutečnost je opravdu o něco komplikovanější.