API Mashup Contest ovládli Tripomatic, Zalike a Skypicker

Celkem 46 projektů převážně z Evropy přilákalo třetí kolo celoroční soutěže pro vývojáře API Mashup Contest, která projektům využívajícím API umožňuje s pomocí zkušených investorů a podnikatelů zhodnotit komerční potenciál a prodiskutovat další možnosti a plány. Jedním z dalších cílů je také získávání chybějících členů do týmu.

Google, Facebook a Twitter byli opět autory nejpoužívanějších API v soutěži. Vůbec nejpoužívanějším API bylo Google Maps (13), následovalo Facebook Graph API (12), Twitter (10) a YouTube (8). Polovina registrovaných projektů použila nějaké API od Google. A celé dvě třetiny z projektů registrovaných v rámci API Mashup Contest momentálně hledají mentoring a/nebo investora.

1. místo – Tripomatic

Online cestovní průvodce pro nezávislé cestovatele. Web nebo mobilní aplikace projektu doporučují oblíbená místa ve více než 300 destinacích po celém světě. Uživatelé si mohou vybrat, co je zajímá, a vytvořit si svého vlastního průvodce. Cílem projektu je umožnit cestovatelům naplánovat si svůj výlet během 15 minut. “Zúčastnili jsme se této soutěže, protože fandíme otevřeným API. Na Tripomaticu právě testujeme vlastní API, které brzy otevřeme i veřejnosti,” říká spoluzakladatelka projektu Barbora Nevosádová.

2. místo – Zalike

Online nástroj z dílny ruských programátorů, který umožňuje firmám lépe motivovat klienty ke sdílení informací o jejich produktech a službách na sociálních sítích. “Pěkný počin v nadupané oblasti social media marketingu. Tento projekt má koule,” říká Gillian Muessig, zakladatelka SEOMoz a jeden z porotců.

3. místo – Skypicker

Vyhledávač letenek nízkonákladových leteckých společností. !Se Skypickerem naleznete ty úplně nejlevnější letenky,” říká zakladatel projektu Oliver Dlouhý. !Podobných projektů s letenkama je hodně, ale tento je hodně zajímavý,” dodává Martin Bryant, hlavní editor The Next Web a jeden z porotců.

Hledají se další partneři

Mezi dalšími porotci byla také Esther Dyson, světová celebrita mezi angel investory, Jon Bradford z londýnského akcelerátoru Springboard a několik předních angel investorů z Polska. Ambicí soutěže je být největším online “API hřištěm”.

“Konkurence byla i v tomto kole vysoká. Jsem rád, že dva české projekty skončily v TOP10. Teď spojujeme autory projektů s mentory a investory,” říká Pavel Čurda, zakladatel soutěže. Letos proběhne ještě jedno kolo, organizátoři nyní hledají nové mentory, angel investory a country ambasadory. Ambasadorem pro Slovensko se stal dobře zasíťovaný Rastislav Turek. API Mashup Contest je rovněž otevřena spolupráci s akcelerátory a technickými univerzitami.

Total
0
Shares
Další články