API Mashup Contest je zpět, hlásit se lze do konce listopadu

Po třech úspěšných kolech v loňském roce se vrací API Mashup Contest s novými partnery, novými porotci a dalšími mentory. Chystá se také nový formát menších akcí zaměřených jen na ty nejnovější API s dobrým komerčním potenciálem.

Kromě Googlu, jehož API jsou vývojáři využívaná velmi často, se akce spojila také s Twilio, hlavním poskytovatelem API v oblasti voice/SMS, API blogem ProgrammableWeb nebo firmou Startupr, online platformou pro rychlé založení firmy ve 20 jurisdikcích, která je podpořena českým podnikavcům jistě dobře známým Johnem Vaňharou.

Program API Mashup Contest probíhá po celý rok a je určený primárně pro developery z Evropy, kteří se nebojí angličtiny. Cílem soutěže je dát autorům dobrých internetových projektů (minimálně ve fázi prototypu) využívajících nějaké API možnost zhodnotit komerční potenciál díky radám od zkušených mentorů a investorů. Kromě toho pomůže získat chybějící členy do týmu a mentory z oblastí, které týmy potřebují.

Mezi porotci je Esther Dyson, světová celebrita mezi angel investory, Gillian Muessig, zakladatelka SEOmoz, Martin Bryant, hlavní editor TheNextWeb, editor ProgrammableWeb Adam DuVander, developer evangelist Twilia Rob SpectreKin Lane z API Evangelist, Rastislav Turek ze Synopsi nebo Dmitry Namiot z moskevské Lomonosovy univerzity.

Pro nejlepší jsou připraveny také ceny a top projekty dostanou i mediální podporu od partnerů soutěže – TheNextWeb, ProgrammableWeb, DeutscheStartups, MAMStartups, Lupa.cz a dalších.

Pro rok 2013 připravuje API Mashup Contest zásadní redesign webu i jiné novinky. Kromě tradičních kol soutěže přibude i menší formát, který bude developerům nabízet k “mixování” jen ty nejnovější API s komerčním potenciálem. Sledujte novinky na @APImashups a nezapomeňte přihlásit svůj projekt do konce listopadu!

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co s miliony po prodeji fotobanky Pixmac? Víťa Válka rozjíždí inzertní Individi

Společně se zakladatelem portálu Navolnenoze.cz Robertem Vlachem se bývalý šéf fotobanky Pixmac pustil do vývoje garážové inzertní služby Individi.cz. Ani svět fotek ale Víťa Válka neopustil - nový majitel Pixmacu získal investici v řádu desítek milionů dolarů a právě český tým pod Válkovým vedením tvoří hlavní pilíř dalšího vývoje celé společnosti.