AngelList v roce 2011: 500 startupů, 2500 investorů

AngelList je projekt fungující od roku 2010, který má za cíl propojit začínající podnikatele s investory. V roce 2011 se mu skutečně dařilo, oběma stranám zprostředkoval přes 12 tisíc kontaktů.

AngelList, za nímž stojí zakladatelé Naval Ravikant a Babak Nivi, vydal statistiky za minulý rok tento víkend. Celkem se projektu podařilo oslovit 500 startupů, každý z nich byl následně propojen s alespoň deseti z 2500 investorů, s nimiž AngelList spolupracuje. Celkem AngelList zprostředkoval více než 12500 takovýchto kontaktů mezi startupem a investorem.

Není divu, že AngelList je považován za projekt přínosný jak pro podnikatele, tak i pro investory. První mají možnost sehnat zde kontakt na těžko dostupného investora, k němuž by se jinak dost možná vůbec nedostali, ti druzí zase mohou objevit novou nadějnou společnost, která jejich peníze jednou bohatě zhodnotí.

Návštěvníci si v Yearbook 2011 mohou startupy prohlížet podle jejich zaměření a také podle lokace, v níž startup sídlí. Pro ty, kteří věří ve šťastnou ruku osudu, je tu funkce Shuffle, která návštěvníka zavede na stránku zcela náhodně zvoleného startupu. Na profilech startupů se potom lze dočíst řadu základních informací o nich, od jmen jejich zakladatelů, až po výši a původ investic.

Pokud vás tedy zajímá ta nejinovativnější část technologické scény a čirou náhodou máte hodně volného času, Yearbook 2011 vám může pomoci s obojím.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Espree, královna outsourcingu radí: jak delegovat jako mistr

Podnikatelé jsou jediní lidé, kteří pracují 80 hodin týdně, aby nemuseli pracovat 40 hodin týdně. Říká se to s nadsázkou, ale od pravdy to není daleko. Nemusí to však být tak zlé, když člověk nepodlehne dojmu, že musí všechno dělat vlastnoručně. Žijeme totiž v době, kdy se dá skrze nejrůznější služby delegovat mnohem víc činností, než byste věřili.
Přečtěte si více

Startupové prostředí dospívá, proto začalo zajímat i banky, říká šéf J&T Ventures

Rizikový fond J&T Ventures nedávno oznámil první dvě investice za celkem téměř 20 milionů korun a co nevidět oslaví své první narozeniny. Na spadnutí jsou další dvě investice do firem s českými zakladateli a ještě letos by mělo být jasno také o osudu chystaného navazujícího fondu, který má být ještě větší než ten aktuální s téměř 70 miliony korun.