Andreesen Horowitz dají polovinu příjmů na charitu

Známá investiční kapitálová společnost, která už podpořila pěknou řádku startupů, vstupuje razantním krokem na pole filantropie.

Šest generálních partnerů firmy Adreesen Horowitz se zavázalo, že budou posílat na charitu minimálně polovinu všech svých budoucích příjmů z kapitálových investic. Pro začátek darovali jeden milion dolarů neziskovým organizacím ze Sillicon Valley, které se zaměřují na nejrůznější problematiku od lesního hospodářství po rodiny bez domova.

Jak by měl tento úctyhodný systém fungovat? Každý ze šestice generálních partnerů – Marc Andreessen, Ben Horowitz, Jeff Jordan, Peter Levine, Jon O’Farrell a Scott Weiss – předá charitě minimálně polovinu ze svých budoucích manažerských platů a také polovinu výnosů z úroků, které vydělá až do konce své investiční kariéry. Volba obdarované neziskové organizace je pak na každém individuálně.

Ben Horowitz, jehož počáteční dar putoval na konto programu pro speciální potřeby dětí a jejich rodin, dodává: “Inspirovalo nás, co John Doerr a Mike Moritz udělali pro Buffetův a Gatesův projekt Giving Pledge. Doufáme, že nás budou následovat i další investičně kapitálové firmy.”

Je ve hvězdách, kolik peněz celkem od šestice partnerů Adreesen a Horowitz na charitu poputuje, desítky milionů jsou ale velmi střízlivý odhad. Portfolio investic této společnosti totiž zahnuje velký potenciál – například Facebook, Foursquare, Pinterest, Twitter, Airbnb nebo Lytro.

Via CNN

Total
0
Shares
Další články
Ilustrační foto. Zdroj: Flickr.com, McBeth
Přečtěte si více

Byznys za miliony dolarů? Gamifikace učení. Češi si v něm libují a vydělávají

Na to, že Češi si se vzděláním často moc hlavu nelámou, patří tuzemsko k předním vývojářům vzdělávacích aplikací. Ať už jde o kluky, kteří svůj byznys staví na helmě s virtuální realitou nebo webové aplikace, ukrojit si z koláče výuky chce stále více startupů. A zatím to vypadá, že poměrně úspěšně. Český trh je malý, ale ve světě se na vzdělávání dalších generací nebojí pustit pěkných pár peněz. A tak míří české vzdělávací startupy hlavně za hranice.
Přečtěte si více

CzechInvest má nový Odbor startupů a chystá se na kosmický inkubátor

Státní organizace na podporu investic a podnikání CzechInvest předběžně představila některé chystané novinky pro další měsíce a roky. Kromě mentorského programu Czech Start a projektu CzechAccelerator 2.0, který bude za nových podmínek opět vysílat české firmy na západní a východní pobřeží Spojených států, do Londýna a Singapuru, nabírá konkrétnější obrysy také spolupráce s Evropskou kosmickou agenturou.