Andreesen Horowitz dají polovinu příjmů na charitu

Známá investiční kapitálová společnost, která už podpořila pěknou řádku startupů, vstupuje razantním krokem na pole filantropie.

Šest generálních partnerů firmy Adreesen Horowitz se zavázalo, že budou posílat na charitu minimálně polovinu všech svých budoucích příjmů z kapitálových investic. Pro začátek darovali jeden milion dolarů neziskovým organizacím ze Sillicon Valley, které se zaměřují na nejrůznější problematiku od lesního hospodářství po rodiny bez domova.

Jak by měl tento úctyhodný systém fungovat? Každý ze šestice generálních partnerů – Marc Andreessen, Ben Horowitz, Jeff Jordan, Peter Levine, Jon O’Farrell a Scott Weiss – předá charitě minimálně polovinu ze svých budoucích manažerských platů a také polovinu výnosů z úroků, které vydělá až do konce své investiční kariéry. Volba obdarované neziskové organizace je pak na každém individuálně.

Ben Horowitz, jehož počáteční dar putoval na konto programu pro speciální potřeby dětí a jejich rodin, dodává: “Inspirovalo nás, co John Doerr a Mike Moritz udělali pro Buffetův a Gatesův projekt Giving Pledge. Doufáme, že nás budou následovat i další investičně kapitálové firmy.”

Je ve hvězdách, kolik peněz celkem od šestice partnerů Adreesen a Horowitz na charitu poputuje, desítky milionů jsou ale velmi střízlivý odhad. Portfolio investic této společnosti totiž zahnuje velký potenciál – například Facebook, Foursquare, Pinterest, Twitter, Airbnb nebo Lytro.

Via CNN

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Citationtech, nový globální startup Iva Lukačoviče?

Zakladatel Seznamu je již nějakou dobu spojen s poměrně tajemným projektem, k němuž se postupně přidávají další zaměstnanci. Přestože veřejně dostupných informací je po málu a Citationtech postrádá internetovou prezentaci, z inzerátů a dalších dostupných zdrojů lze vyvodit, že se jedná o globální startup a svou roli v něm budou hrát smartphony a tablety.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Pavlem Doležalem

Představujeme další novinku na stránkách Těchinternetů, pravidelné videorozhovory z našeho prastarého sklepení. Poté, co Ataxo koupilo H1.cz, a také proto, že jsme ho měli zrovna po ruce, rozhodli jsme se odstartovat Pavlem Doležalem, který Ataxo zakládal a jen před pár týdny prodal zbytek svého podílu.