Analýzy MonkeyData a portál pro lovce všeho lokálního Spindo: Tyhle projekty zaujaly v CzechEkoSystem

Analytický nástroj, který e-shopům slibuje dostat online byznys pod kontrolu do deseti minut. A portál, který vypíchne místní obchůdky a služby. Takhle znějí dva projekty, které si získaly přízeň v CzechEkoSystem. A tím i možnost oslovit investory nebo poukaz na financování účasti na zahraniční konferenci dle vlastního výběru. Zkrátka, o startupech MonkeyData a Spindo zřejmě ještě uslyšíme.

Analytický nástroj, který e-shopům slibuje dostat online byznys pod kontrolu do deseti minut. A portál, který vypíchne místní obchůdky a služby. Takhle znějí dva projekty, které si získaly přízeň v CzechEkoSystem. A tím i možnost oslovit investory nebo poukaz na financování účasti na zahraniční konferenci dle vlastního výběru. Zkrátka, o startupech MonkeyData a Spindo zřejmě ještě uslyšíme.

Jak MonkeyData, tak Spindo vyšly jako vítězové na Fórech investorů (v Brně a v Praze), tedy na události, která má za cíl propojit startupové podnikatele s potenciálními investory. Takovou možnost dává všem účastníkům, šestici vybrané odbornou porotou ještě přihazuje roční členství v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Projekt funguje pod agenturou CzechInvest, nečekejte ale startupy, které těží ze státních programů a drží se při zemi. Ty oceněné umí longboardy na míru nebo vyhodnotit  tlak, tep, ECG a další zdravotní údaje, kterým vůbec nerozumíme, a promítnout je na televizi.

Které začínající firmy tedy odborníkům zněly nejzajímavěji? První trojka je ta nejlepší brněnská, druhá pak pražská.

  1. MonkeyData

MonkeyData je analytický nástroj pro e-shopy, který automaticky stahuje a analyzuje data ze všech zdrojů, které e-shopy používají ke svému podnikání. Nejdůležitější čísla poté zobrazí na jednom místě v jasném a přehledném dashboardu. MonkeyData přináší neustálou kontrolu nad online podnikáním a potřebné podklady pro jeho další rozvoj.

monkeydata forum investoru

  1. Unisavers

Společnost díky programu „Modrá úsporám“ denně v terénu šíří osvětu ve spotřebě vody, navrhuje a realizuje konkrétní řešení úspor, způsoby ochrany objektů před vytopením vodou a ochrany před úniky vody, o kterých ani nevíte a přesto je platíte. Styčným a hlavním bodem programu Modrá úsporám je cenově dostupné a efektivní řešení pro skutečné snížení spotřeby vody a energií nutných pro výrobu teplé vody. S tím je spojené výrazné snížení finančních výdajů na bydlení, provoz firmy či organizace.

  1. CleverMaps

Společnost vytváří software, který vizualizuje podnikání a významně zjednodušuje tradiční papírové agendy. Zaměřuje se na projekty v segmentech dopravy, správy majetku a business intelligence. Zákazníkům pomáhá dělat kvalifikovaná rozhodnutí, snižuje jejich náklady a pomáhá zvyšovat produktivitu. Po dvou letech firma meziročně roste o 100 % a zaměstnává přes 25 lidí.

  1. Spindo

Jedná se o informační portál, který podporuje výhradně malé místní české firmy, a to vždy v konkrétním regionu. Společnost pomáhá firmám, aby se účinně, měřitelně a levně propagovaly a obstály v konkurenci a mediálním tlaku velkých firem. Projekt podporuje spotřebitele, aby kupovali zboží či služby u svých místních podnikatelů a ne u zahraničních řetězců.

spindo

  1. 99 Factory

Firma 99 Factory vyrábí zejména skateboardové desky na zakázku. Používá ty nejkvalitnější materiály a moderní technologie výroby a důraz klade i na ekologii. V současné době firma pociťuje nárůst poptávky po menších zakázkách a hlavně po longboardech. Nově se firma zaměřuje na koncové zákazníky, a to nabídkou nejširšího portfolia longboardů v Evropě. Zákazník si vybere longboard a sám si ho dotvoří. Vybere si barevnosti dýh, barvu povrchu, druh a motiv designu, laser, digitální tisk či rozteč děr pro trucky.

99 factory

  1. Telmed HTP

CAREOS – revoluční dohledový systém pro asistivní technologie provazuje domácí telemedicínu, internet věcí, aplikace na mobilním telefonu a senzory EZS do řešení „plug and play“. Pořízená data zpracovává SW SwiftShield využívající prvků z oblasti „umělé inteligence“ a „neuronových sítí“ k predikci krizových situací v životě uživatele systému, nejčastěji seniora či hendikepovaného. Ti mohou díky tomuto řešení co nejdéle zůstávat ve vlastní domácnosti.

CzechEkoSystem, neboli Ekosystém pro rizikový kapitál, realizuje agentura CzechInvest. Soustředí se na urychlení rozvoje podnikatelských aktivit MSP, získání praktických zkušeností při komercializaci vlastního produktu či služby, praktickém uplatnění podnikatelského záměru a posílení marketingových a manažerských schopností. Projekt už úspěšně využilo 111 firem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Kreativita utržená ze řetězu

Jestli se dá nějak shrnout trend mezi českými nezávislými herními tvůrci, byl by to hlavně důraz na fantastickou audiovizuální stránku. Jakub Dvorský proslavil ve světě české herní vývojáře svým originálním vizuálním přístupem už před pěknými pár lety a dnešní hry tomuhle obrázku rozhodně ostudu nedělají.