Amazon chce vydělávat i na platbách, koupil si na to startup

Vypadá to, že Amazon v tichosti připravuje další velkou věc. Podle italských novin totiž koupil startup Gopago, jehož aplikace zjednodušuje nákupní proces platbami předem.

Gopago bylo založeno před čtyřmi lety v Silicon Valley, ale stojí za ním dva italští zakladatelé Vincenzo di Nicola a Leo Rocco. Není jasné, kolik peněz startup získal před samotnou akvizicí, ale už loni do nich investovala banka JP Morgan.

Podle italských kolegů, kterým se povedlo získat rozhovor s jedním se zakladatelů měl o startup zájem i Google. Cenu však nezveřejnil. Sám di Nicolo se do dobrodružství v rámci Amazonu pouštět nebude a chce si hlavně odpočinout. Zároveň totiž dostal i americké občanství.

Podle italského startupisty Amazon chystá ambiciózní projekt. A tím by mělo být pravděpodobně skok na mobilní vlnu. Už dříve se totiž prosáklo, že Amazon pracuje na konkurenci mobilní platební služby Square. A Gopago by mohla být součástí celého plánu. I Square totiž posiluje – minulý týden ohlásilo nákup startupu Evenly, který umožňuje posílání peněz mezi přáteli, ale třeba i sdílení plateb.

Square ale není jediný konkurent. Amazon už zprovoznil svou peněženku “Log in and pay”, která by měla být protiváhou PayPalu a další kartových společností. Po přihlášení umožní platit na všech spřátelených stránkách a obchodech přes účet na Amazonu. A tak stejně jako eBay s PayPalem chce Amazon propojit všechny styčné body online a offline plateb. A zalíbili se mu hlavně malí obchodníci, protože těm by měl nabídnout výrazně nižší poplatky za platbu.

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z přednášky krále prezentací Nathana Golda

V pondělí 10. září se nám TechSquare postaral o zajímavý zážitek. Do Prahy dorazil kouč Nathan Gold, který po celém světě učí podnikatele i zaměstnance firem navrhnout, sestavit a hlavně odprezentovat přednášku tak, aby vyčnívala z davu a divákům zůstala na dlouho v hlavách. Nyní se na Nathana můžete podívat přímo v akci.