Alex Payne uvádí: BankSimple, banka, která změní status quo

Kdo se trochu zajímá o dění okolo mikroblogovacího Twitteru, jistě už zachytil jméno Alex Payne. Jeden z prvních zaměstnanců společnosti a hlavní mozek stojící za Twitter API se po třech letech rozhodl společnost opustit kvůli projektu, který zní více než zajímavě. Cíl BankSimple není o nic menší, než vybudovat banku budoucnosti. Takovou, která bude jednodušší, online a hlavně bez poplatků.

Žádné skryté poplatky, placení za přečerpání účtu (v USA velmi rozšířené), průhledná správa osobních financí, to je jen část toho, co BankSimple slibuje. Za novým startupem, který chce pomocí online systému a jedné elektronické karty poskytovat zajímavější služby než zavedené americké banky, stojí spousta slibů a dobře znějící zákaznické filosofie. Vy, normální lidé, jste ti, komu má banka sloužit, vy jste jejími opravdovými klienty.

Při pročítání blogu BankSimple se člověk tak nějak nemůže ubránit dojmu, že nejen české bankovniství si zvyklo na svojí nedotknutelnost, a ke klientům se chová s lehkým nadhledem. Různé formy skrytých poplatků, služeb, které se, dokud vás lákají, tváří mnohem výhodnější, než opravdu jsou, to všechno funguje i ve Spojených státech, a tomu všemu chce BankSimple učinit přítrž.

Projekt je ale zatím ve stadiu příprav, takže je zhola nemožné si udělat představu, jak to bude fungovat v praxi. Pokud by se povedlo jej realizovat v takové podobě, jakou slibuje, byla by to dobrá zpráva i pro nás. Bylo by již jen otázkou času, než by se nápadu někdo chytil a rozjel něco podobného i v našich krajinách. Kvalita bankovních služeb si o to říká.

Via Al3x.net

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Lean Startup Machine se řítí do Prahy. Výjimečný workshop už za dva týdny

Lean je stále populárnější metoda efektivního zakládání firem a vytváření produktů s vysokým potenciálem, díky které ušetříte spoustu času, peněz a zvýšíte si pravděpodobnost úspěchu. Průkopníkem téhle metody není nikdo jiný než Eric Reis a právě jeho intenzivní třídenní workshop Lean Startup Machine už 1. března dorazí do Prahy.