Akcelerátory otevírají dveře novým startupům

Brněnský StarCube už přepočítává přihlášky, ale v Praze je ještě volno. Ozývají se i zahraniční lovci talentů.

Tuzemské akcelerátory vstupují do nového roku s jasnými plány. Brňáci sází především na hardware a do dalšího běhu se jim přihlásila víc než osmdesátka projektů z celého světa.

V Praze je situace ještě otevřená. StartupYard se zase přes Vánoce proměnil ve farmu Seznam.cz a zaměřuje se na  práci s daty a vyhledáváním. Kromě toho, že své technologie poskytne zájemcům z akcelerátoru největší tuzemský portál, minulý týden ohlásila spolupráci i další hvězda české startupové scény – GoodData. “Dáme startupům možnost využívat naše technologie, které ještě nejsou oficiálně dostupné a uvedeme je až v průběhu letošního roku,” tvrdí na svém blogu Jaroslav Gergic z GoodData. Přihlášky do StartupYardu už jedou a podle odpočtu na stránkách zbývá už jen osmnáct dní.

Hned co StartupYard přihlášky uzavře, otevře je nejmladší pražský akcelerátor – Wayra, která momentálně připravuje na vyvedení svou první osmičku startupů. “Nyní finišují přípravy na první historický Wayra Demo Day, který proběhne šestého února. K tomu připravujeme spuštění nového Global callu na konci ledna, v rámci kterého se bude otevírat příležitost pro 10 nových startupů z celého CEE regionu, které by se měly nastěhovat do pražské Wayra Akademie již na začátku března,” tvrdí šéfová Wayry Jarmila Plachá.

Cizina se dívá.. a otevírá

O české startupy je ale zájem i v cizině. Své oko zaměřil na českou kotlinu i amsterodamský Rockstart Accelerator. “Firmy jako třeba Amanita Design, Safetica, Brand Embassy nebo AVG, a také plno setkání s mladými českými podnikateli na konferencích v celé Evropě, nás přesvědčily o tom, že v české startupové scéně je velký potenciál,” tvrdí Eleftheria Karyoti z Rockstartu. Nizozemci nabízí tříměsíční program se seedinvesticí až 15 000 euro. Zájemci musí být ale rychlí. Přihlášky totiž končí už sedmnáctého ledna.

Další šance k získání zkušeností a peněz se otevírá i na konci ledna v Berlíně. Tamní pobočka Microsoft Ventures totiž bude hostit prezentaci nadějných českých startupů. Nejlepší tým dostane nabídku milionové investice a místo přímo ve finálovém kole výběrového procesu Microsoft Ventures. 

Pro milovníky italské kuchyně a nátury je otevřený projekt TechPeaks zaměřený na mladé evropské talenty. Z Prahy se dá do  Tridentu dojet autem za plus minus šest hodin. Do prvního programu se přihlásilo 619 zájemců z 54 zemí a nakonec bylo vybráno 63 účastníků z 19 států, od Itálie až po Nepál. Kapesné pro startupy je zatím stanoveno na 700 euro měsíčně.

Otevřen je všem, kdo dostudovali vysokou školu, ať už mají vlastní nápad, který chtějí posunout na novou úroveň, nebo pro své dovednosti hledají zajímavý tým. Vybraní účastníci se můžou těšit na zajištěné bydlení i kanceláře, pravidelnou rentu a silný mezinárodní tým mentorů a podporovatelů. Celý region Trento je navíc technologicky velice vyspělý a pokrokový a právem je nejbohatší a nejvíce inovativní částí Itálie.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

10 nejdůležitějších videí z letošního LeWeb

Tématem desátého ročníku přední technologické konference LeWeb bylo to, jak bude svět vypadat za dalších deset let. Jak? Podle všeho budou směr udávat Číňané, všichni budeme nosit chytré náramky, trička a přívěšky, které budou zaznamenávat a měřit náš život, na mobilní zařízení se přesunou i poměrně složité operace a zákazníci budou ještě mnohem náročnější než dnes. A když vás nebudou milovat, budete v maléru.