Akcelerátor StartupYard otevřel přihlášky pro rok 2013

Celkem 17 startupů za 15 měsíců. To je dosavadní statistika začínajících technologických firem, do kterých investoval pražský StartupYard. Nyní otevřel přihlášky na rok 2013, ve kterém se chce věnovat dalším sedmi až deseti firmám ze střední Evropy.

Třetí šestiměsíční intenzivní akcelerační program začne 1. března 2013. “Hledáme až deset firem z celé střední Evropy, kterým společně s 90 mentory – podnikateli a investory – chceme pomoci k úspěšnému startu a růstu jejich firmy,” říká Nikola Rafaj ze StartupYardu a dodává: “Díváme se zejména na technologické projekty, které mají ambice jít do světa.”

Dosud StartupYardem, který funguje od září 2011, prošlo 17 firem se zakladateli z pěti zemí. “Naše výsledky jsou zatím ve srovnání se světovými akcelerátory skromné. Na desetimilionové investice je zatím brzy, za úspěch považujeme zejména 15 běžících firem, z nichž jedna je již odkoupená,” doplňuje Rafaj. Neúspěšné tak dosud byly jen dvě společnosti, osm dalších naopak získalo investici a celkem zaměstnávají projekty ze StartupYardu už 64 lidí. A jaké jsou podmínky pro příští rok?

  • 3 měsíce akcelerační program + 3 měsíce sdílených kanceláří v TechSquare
  • investice 200 tisíc korun za 10% obchodní podíl ve firmě
  • 90 mentorů
  • přihlášky do 7. ledna 2013 na startupyard.cz/application

StartupYard je pražský akcelerátor pro začínající technologické startupy, jehož cílem je pomoci firmám postavit životaschopný produkt, rychle odstartovat a připravit se na případnou investici. Je členem Global Accelerator Network, sítě předních světových akcelerátorů.

A pokud vám snad chybí nápad, nechte se inspirovat třeba tímhle čerstvým článkem od Robina Raszky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blog: Postřehy z Game Developers Conference

Tyto poznámky berte jako takový neuspořádaný sled inspirativních myšlenek, postřehů a útržkovitých zápisků (které jsem si samozřejmě nedělal tak často, jak jsem zamýšlel) ze světově největší akce pro herní vývojáře. Game Developers Conference se po celý uplynulý týden konala v technologické Mekce - San Franciscu.