Akcelerátor StartupYard důkladně prověří české projekty

Máte doma v šuplíku nápad na internetový startup? Hledáte investory? Potřebujete mentory? Nemáte na svůj projekt tolik času, kolik byste potřebovali? Pak by vaše problémy mohl vyřešit nově vzniklý český akcelerátor StartupYard, který do konce července přijímá první kolo přihlášek.

StartupYard vychází z modelu kalifornského akcelerátoru Y-Combinator, který v roce 2005 založil Paul Graham. Jeho princip spočívá ve výměně podílu ve startupu za tříměsíční mentoring od zkušených podnikatelů, obrovskou síť kontaktů, propagaci, která se automaticky váže k aktivitám samotného akcelerátoru a seed investicím až 150 tisíc korun pro ty, kteří nedisponují dostatkem vlastních prostředků.

Do 31. července máte možnost přihlásit svůj projekt, 7. srpna pak šestičlenná porota zveřejní vybrané projekty, které získají kompletní podporu na realizaci. Kanceláře v pražském TechSquare, až 50 tisíc měsíčně pro samotný tým, založení společnosti, maximální podporu při vzniku projektu a to nejdůležitější – obrovskou síť kontaktů a mentorů. V plánu jsou i výměnné pobyty s jinými akcelerátory z EU.

Mezi desítkami mentorů a investorů, se kterými budete v pravidelném kontaktu, najdete Ondřeje Bartoše, Ivana Pilného, Martina Kasu, Michala Illicha, Johnatana Bradforda, Petra Staňka, Johna Vanharu, Jana Bartu a mnoho dalších významných jmen českého i zahraničního internetového podnikání. V prvním běhu akcelerátoru přijímá StartupYard přihlášky českých a slovenských týmů, na jaře mají v plánu umožnit vstup i startupům ze zahraničí. V tuto chvíli se již přihlásilo kolem 15 projektů a o nultém ročníku StartupYardu bude ve spolupráci s Českou televizí vznikat i časosběrný dokument.

Minulý čtvrtek se konalo v prostorách TechSquare otevřené setkání s iniciátory projektu a některými investory. Lukáš Hudeček a Petr Ocásek v dvouhodinové diskuzi představili detailněji svůj projekt, jeho ambice a očekávání. Zájemcům vysvětlili, jak připravit přihlášku, a se startupem AskYou jsme všichni společně vypracovali business model, který je velmi důležitý při základním plánování jakéhokoliv projektu. Na konci setkání se mezi přítomnými hosty přihlásilo celkem 13 projektů s aktivním zájmem přihlášku do konce července poslat.

Do akcelerátoru bude přijato celkem osm projektů, z nichž sedm vybere profesionální porota a jeden vzejde z hlasování veřejnosti. Akcelerátor pak odstartuje 1. září a bude trvat do 25. listopadu. Pokud máte zájem o další informace, sledujte StartupYard na Twitteru, Facebooku, či samotných stránkách projektu. Nezapomeňte, že termín odevzdání příhlášek se blíží velmi rychle a může změnit váš život. Otevřete šuplíky, dejte dohromady skvělé týmy, zpracujte business plán a pošlete přihlášku.

Zbývá deset dnů…

Total
0
Shares
Další články