Akcelerátor JIC Starcube má novou šéfku a rozšiřuje svůj záběr

S širším záběrem a pod ženským vedením, takový bude JIC Starcube v letošním roce. Vsadí na osvědčená témata IoT a ICT bezpečnosti, nově se bude věnovat třeba rozšířené realitě.

Nejstarší český akcelerátor od letoška povede zkušená konzultantka startupů a dlouholetá součást startup týmu JIC Hana Šudáková. V týmu Starcube je od roku 2012, spolupořádala čtyři běhy a v posledním roce byla manažerkou programu pro začínající podnikatele JIC Enter, kde jí pod rukama prošly desítky začínajících podnikatelů.

K IoT a ICT bezpečnosti přibude rozšířená realita

hana_sudakova_jic_starcube
Nová manažerka JIC Starcube Hana Šudáková. Foto: JIC

Letošní ročník bude zaměřený na čtyři technologické a pět aplikačních oblastí. Ty technologické se budou točit kolem ICT bezpečnosti, senzorů, analýzy big dat nebo rozšířené reality.

„Od témat loňského běhu akcelerátoru, kterými bylo IoT a kyberbezpečnost, jsme se neodchýlili, jen je rozpracovali do konkrétnějších podtémat,“ vysvětluje posun konceptu akcelerátoru jeho nová manažerka Hana Šudáková.

To ale nejsou všechna témata, na která se akcelerátor letos zaměří. Další slibuje odhalit se spuštěním přihlašování do osmého ročníku, které začne v červnu a potrvá do začátku srpna.

Přidá se desítka firem

Do konce roku by brněnským intenzivním tříměsíčním programem mělo projít opět maximálně deset projektů z celého světa. Týmy procházejí tříměsíčním programem plným workshopů a setkáváním s mentory. Získávají výhody a finanční podporu na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování.

Zatím poslední běh se odehrál v závěrečném trimetsru 2015. Do Brna přilákal 88 týmů z 32 zemí, z nichž se nakonec mezi finalisty dostalo 5 českých a 5 zahraničních projektů. Vítězem odborné poroty i publika se na závěrečné show stala aplikace pro pohodlný přenos souborů Feem, za kterou stál kamerunský startupista Fritz Ekwoge Ekwoge.

Nejstarší český akcelerátor má za sebou bohatou historii: Od roku 2010 do něj vstoupilo 72 startupů, které vytvořily přes 100 nových pracovních míst a získaly investici v souhrnné hodnotě více než 122 milionů korun. K úspěšným firmám, které akcelerátorem prošly, dnes patří například GINA, Skypicker, Reservio nebo OrganizeTube.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupy rychle nabírají na síle

Více než čtyři tisíce nových lidí najdou každý měsíc práci v některém z mnoha nadějných a stále lépe financovaných startupů. Ty prudce rostou bez ohledu na globální hospodářské problémy a tak na sebe strhávají stále více pozornosti nejen jednotlivě, ale i jako celek.