Akcelerátor JIC Starcube vybral startupy, do Brna přijedou i z Austrálie a Afriky

Nejstaršímu českému akcelerátoru JIC Starcube se daří – letos hlásí rekordní zájem. Porota vybrala deset finalistů z celkem 88 týmů z 32 zemí všech kontinentů kromě Antarktidy. Své nápady během podzimu v Brně nakopne pět startupů z České republiky a dalších pět ze zahraničí.

Nejstaršímu českému akcelerátoru JIC Starcube se daří – letos hlásí rekordní zájem. Porota vybrala deset finalistů z celkem 88 týmů z 32 zemí všech kontinentů kromě Antarktidy. Své nápady během podzimu v Brně nakopne pět startupů z České republiky a dalších pět ze zahraničí.

„Za pět let existence akcelerátoru vidíme velký posun v kvalitě týmů, letošní výběr byl obzvlášť náročný. Poprvé od otevření akcelerátoru i týmům mimo Českou republiku jsme těch zahraničních měli v přihláškách nadpoloviční většinu. Těší nás, že lidem stojí za to cestovat za naším programem doslova přes půl zeměkoule,“ uvedl šéf startupových programů JIC Vojtěch Krmíček.

Statistiky Jihomoravského inovačního centra
Statistiky Jihomoravského inovačního centra
Letošní JIC Starcube
Letošní JIC Starcube

Do klubu již akcelerovaných firem jako jsou GINA, Skypicker, Reservio nebo Videoflot se tak tento rok zařadí dalších deset startupů. TyInternety přinášejí kompletní seznam vybraných projektů:

  • Clixx.IO (z Austrálie) vyvíjí novou generaci hardwarového a softwarového vývojového prostředí pro IoT, které umožňuje montovat na sebe jednotlivé počítačové komponenty jako Lego.
  • FeemWifi (z Kamerunu) umí rychle a bezpečně přenášet soubory mezi různými typy zařízení a nabízí tak alternativu ke cloudu, Bluetooth a dalším známým platformám.
  • Dronee (z Estonska) nabízí snadno programovatelné drony skrze open-source software.
  • ESEC Solution – Secure Design (také z Estonska) umí ochránit webové stránky, které si nemohou dovolit administrátora hlídajícího bezpečnost na každodenní bázi.
  • Tap4Parking (z Polska) ve své aplikaci využívá chytré kamery, díky kterým řidiči vyhledají a nechají se odnavigovat na rezervované parkovací místo.

Z České republiky bylo vybraných také pět nadějných startupů:

  • Pillmo uživatelům pomáhá organizovat zdravotní záležitosti – načasuje správné dávkování léčiv, pohlídá jejich vzájemné kontraindikace a připomene preventivní prohlídku.
  • Easycon vyvíjí prototyp cenově dostupného a uživatelsky přívětivého rozhraní pro jednotlivá zařízení bezdrátového chytrého domova.
  • FlowUp vytváří platformu pro snadnou komunikaci mezi radnicemi a občany.
  • SecurityFeed agreguje zdroje informací o internetových hrozbách k efektivnější ochraně systémů proti malware a phishingu a nabízí tak otevřené a cenově efektivnější řešení ke stávajícím blackboxům.
  • Grizly Security umí zabezpečit stávající webové informační systémy skrze dvoustupňové ověření.

Milion dolarů pro Sewio

Mezi společnosti podpořené Jihomoravským inovačním centrem (JIC) patří i společnost Sewio zaměřující se na nové progresivní bezdrátové technologie, díky kterým vyvíjí systémy pro přesnou lokalizaci a sledování pohybu objektů uvnitř budov.

K zákazníkům Sewia patří například Cisco, Honeywell nebo Philips. Společnost je tak už připravena začít obchodovat v globálním měřítku, v čemž jí má dopomoct investice v celkové výši jednoho milionu dolarů od Y Soft Ventures.

Aplikace technologií Sewio do praxe
Aplikace technologií Sewio do praxe

„Sewio tým předvedl první náznaky úspěchu v inovaci bezdrátových lokalizačních modulů a vybudování trhu pro jejich řešení. Potenciál stát se lídrem v technologii lokalizace v reálném čase je ohromný,“ vysvětluje důvody investice Miloš Sochor, investiční ředitel Y Soft Ventures.

„S hrdostí můžeme říci, že naše technologie má potenciál výrazně ušetřit peníze ve výrobním průmyslu, a dokonce zachraňovat životy v důlním a stavebním průmyslu. Myslíme si, že Y Soft opravdu investoval do našeho úspěchu,“ dodal Milan Šimek, výkonný ředitel Sewia.

Total
0
Shares
Další články