Airtime, lepší ChatRoulette, odstartoval s podporou celebrit

Včerejší den byl v Silicon Valley ve znamení velkolepého uvedení nového videochatu nazvaného Airtime, ve kterém má prsty i Sean Parker. Základem je sice funkce propojování s náhodnými uživateli, integrace s Facebookem ale slibuje, že by Airtime mohl dopadnout lépe než jeho předchůdci.

Ke spuštění produktu uspořádal Airtime v čele se Seanem Parkerem galavečer, jehož hosty byli mimo jiné Jim Carrey, Jimmy Fallon či Olivia Munn. V rámci večera se nevyužívalo propojování s náhodnými uživateli (ti, kdo mají nějakou zkušenost s náhodnými videochaty, asi tuší proč), což se ovšem nakonec ukázalo jako nepříliš šťastné řešení. Narychlo vytvořený privátní modul služby totiž obsahoval spoustu chyb a nefungoval mnohem častěji, než by organizátorům bylo milé.

Spouštění Airtime

Airtime se nicméně tváří, že by před sebou mohl mít určitou budoucnost. Na rozdíl od svých předchůdců, kde párování probíhalo náhodně, využívá integrace s Facebookem a uživatele propojuje do videochatu na základě jejich zájmů z největší sociální sítě. Kromě toho je možný také videochat s přáteli z Facebooku. V současnosti Airtime funguje jako aplikace v prohlížeči, není třeba nic instalovat, pouze zamířit na webovou adresu a povolit přístup k Facebooku a k webkameře.

Mark Zuckerberg zkouší Airtime

Startup vede Sean Parker známý díky Napsteru i počátkům samotného Facebooku. Společnost má od investorů plných 33 milionů dolarů na to, aby přišla na způsob, jak na náhodných videohovorech vydělat. Jednou z možností se jeví nákup Facebookem, pro který by mohlo jít o zajímavé rozšíření jeho služeb. O akvizici možná přemýšlel i sám Mark Zuckerberg, kterého jeden z uživatelů náhodně potkal při testování.

Via VB, Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blog: Pojďme společně (po)hnojit půdu pro startupy

I když jsem za velkou louží, dění na České startup scéně sleduji velmi pozorně a mám skvělé informátory. Někdy to jsou ale věci, o kterých bych radši vědět nechtěl. Delší dobu to ve mě bublá a cítím potřebu se k událostem posledních týdnů vyjádřit. Takže jsem zpět s dalším upřímným názorem od někoho zvenčí na aktuální dění v té naší kotlině.