Airbnb nově umožňuje zaplatit za ubytování dopředu jen polovinu, zbytek doplatíte později

Airbnb si pro začátek roku 2018 připravilo platební novinku. Populární webová služba zprostředkující pronájem ubytování po celém světě nově umožňuje uživatelům, že nemusí platit za bydlení celou částku ihned, ale jen její polovinu. Druhou polovinu bez dalších poplatků lze doplatit až pár dní před samotnou cestou. Airbnb tím chce ulehčit situaci cestujícím i hostitelům.

Dosud bylo na Airbnb běžnou praxí, že jste museli v případě zarezervování ubytování zaplatit rovnou celou částku, nehledě na to, zda jste bookovali termín za týden nebo za půl roku. To se nyní mění.

Polovina teď, polovina před odjezdem

„Se službou Pay Less Up Front mohou hosté zaplatit v době bookingu jen za část výletu – ve většině případů 50% zálohu – a zbytek doplatí, až se bude blížit datum check-inu,“ vysvětluje na svém blogu novinku Airbnb.

Někteří uživatelé již mohli v rámci testování službu Pay Less Up Front využívat. Podle Airbnb ji využilo 40 procent cestujících, kteří měli tu možnost. Zároveň to prý vedlo tomu, že obecně volili dražší možnosti ubytování. Poloviční okamžitá platba tak přináší benefity také pro hostitele.

Možnost platit ve dvou splátkách bez navýšení bude podle Airbnb znamenat, že hostitelé nebudou přicházet o zákazníky, kteří dopředu nechtějí platit tak vysoké částky. Navíc firma zjistila, že služba Pay Less Up Front vede k většímu počtu rezervací ve větším předstihu, téměř dvojnásobném.

Nová platební možnost je nyní dostupná pro všechny na webu, v iOS i Androidu. Abyste ji však mohli využít, je třeba bookovat minimálně 14 dní předem a cena zájezdu musí převyšovat 250 dolarů (přes 5 200 korun).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jakub Mach spustil Yedwik, automatický lead generátor

Nový nástroj od tvůrců ZoomSphere umožňuje automaticky vyhledávat předem vybrané URL odkazy, které lidé sdílejí na sociálních sítích, a stejně tak automaticky na ně reagovat. Zatím funguje ve verzi pro Twitter, v plánu je ale také verze pro Facebook a Google+. Služba běží teprve dva dny, velký prostor proto dostanou také připomínky prvních uživatelů.