Ad Maiora: České hybridní hodinky bodují na Kickstarteru

Hybridní hodinky od brněnské společnosti Leitners, která vznikla v roce 2019, bodují na Kickstarteru. Na hodinky Ad Maiora se cílová částka 30 000 eur vybrala během 24 minut a za 24 hodin se projektu podařilo získat 100 000 eur. Momentálně má kampaň 355 backerů a celková podpora přesáhla 160 000 eur, čímž se řadí se k nejúspěšnějším crowdfundingovým kampaním českých společností.

Ad Maiora kombinuje klasický design společně s moderními technologiemi. Na rozdíl od typických chytrých hodinek má Ad Maiora klasický ciferník s ručičkami. Lze je tedy použít jako klasické mechanické hodinky, zároveň disponují funkcemi chytrých hodinek, které se zobrazují na full E-Ink displeji. To vše zajišťuje kombinace prémiového hodinkového strojku Miyota 9039 s chytrým obvodem, který nabízí většinu požadovaných funkcí.

Zdroj: Leitners

Integrovaný obvod nabízí všechny inteligentní funkce – hodinky lze propojit s telefonem přes Bluetooth, ovládat fotoaparát telefonu a hudební přehrávač, sledovat fyzickou aktivitu, přijímat notifikace včetně GPS trackingu a barometru, měřit tepovou frekvenci s odhadem hladiny kyslíku v krvi a mnoho dalšího. Ovládací tlačítka usnadní a urychlí používání. Leitnerům se podařilo zrušit negativní magnetické efekty mezi mechanickými a elektronickými moduly pomocí pouzdra, které funguje jako antimagnetický štít. Hodináři se tak podařilo vtěsnat dvě samostatné technologie do jednoho zařízení.

Zdroj: Leitners
Zdroj: Leitners

Hodinky se nabíjejí přes USB-C, podporují rychlo-nabíjení a během půl hodiny by měly být nabité na 80 % své kapacity. Kompatibilní jsou s Androidem i iOSem.

 

Total
0
Shares
Další články