Startup Grind otevírá akce v Praze. Hodlá uchvátit světově osvědčeným formátem

Startup Grind přijíždí do Prahy – událost proslavená po světě, která zažívá v posledních letech raketový růst, vstupuje i do České republiky. Startup Grind se chlubí tím, že patří k nejrespektovanějším startupovým komunitám vůbec a jeho akce zhlížejí i desetitíse lidí online. V Česku míří vysoko, jak napovídá hned první host. Je jím Ondřej Fryc, který založil a posléze úspěšně prodal Netretail Holding, a to za 5,4 miliardy korun.

Během rozhovoru prozradí svůj příběh budovaní e-commerce lídra ve střední Evropě s obratem 10 miliard korun. Zaměří se nejen na jeho začátky, ale i plány do budoucna.

Globální komunita Startup Grind je jedna z největších světových komunit se zastoupením ve více než 200 městech po celém světě. Její eventy probíhají v podobě tzv. “fireside chatu”. V podstatě se jedná o formu rozhovoru, jehož cílem je, aby hosté z akce odcházeli nejen s inspirací, ale i se zásobou praktických tipů. Třeba i jak se stát lepším lídrem.

Díky tomuto jednoduchému, ale údernému formátu, Startup Grind v posledních letech zažívá raketový růst a už nyní patří k nejrespektovanějším startupovým komunitám. Mezi hosty se řadí např. spoluzakladatel společnosti TransferWiseKristo Käärmann (tuto akci zhlédlo více než 60 000 lidí online), zakládající partner proslulého fondu 500 Startups (Dave Mcclure), anebo Marc Andreessen (Andreessen Horowitz).

 

Načerpejte inspiraci 13.10. od 18:00 v Prague Startup Centre. Více informací a vstupenky získáte na stránkách akce.

Za Startup Grind komunitou v Praze (Facebook zde) stojí Gabriel Szuma a Jan Šmejkal, který mimo jiné řídí Startup Grind v Číně a regionu APAC.

„Naším cílem je v Praze vytvořit tu nejlepší lokálně-mezinárodní komunitu. Praha má bezesporu potenciál stát se jedním hlavních startupových epicenter nejen ve Střední a Východní Evropě a my ji na této cestě chceme pomoci i tím, že se pokusíme na naše akce zvát co nejvíce zahraničních hostů“ říká Jan Šmejkal, který celou iniciativu v ČR odstartoval.

„Rozhodl jsem se vést Startup Grind v Praze, jelikož jsem za jedno s jejich hodnotami, a zároveň si myslím, že přítomnost této mezinárodní komunity v Praze značně podpoří lokální ekosystém,“ dodává Gabriel Szuma, lokální Startup Grind Director.

Startup Grind je globální komunitou lidí, kterých cílem je propojovat, inspirovat a vzdělávat (nejen) začínající podnikatele. V současnosti Startup Grind působí prostřednictvím lokálních „chapters“ ve více než 200 městech a 80 zemích světa. Tyto lokální pobočky společně organizují více než 100 akcí měsíčně. Mezi hosty Startup Grind patří vedle zmíněných třeba Jessica Livingston (zakládající partnerka Y Combinator) nebo třeba Eric Schmidt (CEO Google).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.
Přečtěte si více

Česko má novou sociální síť. Yeago navazuje na neúspěšné AskYou

Od pondělí 25. února startuje Yeago.com, nová sociální síť, která uživatelům doporučí akce na míru na základě jejich zájmů. Jde vlastně o chytrý agregátor, který bude kromě největší nabídky akcí zahrnující i veřejné události z Facebooku lákat také na schopnost učit se poznávat vaše zájmy a vytipovat zajímavé akce v okolí, kam se chystají vaši přátelé.