5 úspěšných českých startupů se vrátilo z #CES2020

CES2020 - startup Stopskate

Nejslavnější veletrh technologií a inovací #ces2020 se opět na začátku ledna uskutečnil v americkém Las Vegas. Virtuální technologie, e-mobilita, e-fitness, e-zdraví a technologií pro domácnost byly největšími trendy. V duchu těchto trendů nechyběly ani české startupy Vrgineers, Miomove, Stopskate, Domotron a Recall.

VRgineers představili nejnovější generaci svého VR headsetu

 Úspěch českých vývojářů dokládá například to, že si jejich VR headsety objednalo například americké ministerstvo obrany pro své letecké simulátory, který si mohli návštěvníci veletrhu sami vyzkoušet. Nebo přední světové automobilky pro testování nových modelů. Respekt vzbuzují i samotná konfigurace; rozlišení v kvalitě 8k posouvá headset na samotnou špičku současných technologií, díky grafické kartě NVIDIA Quadro RTX 8000 se jedná o nejvýkonnější dostupné VR zařízení.

VR headset XTAL od VRngineers startup

Chytré stélky do bot Miomove, které analyzují každý krok

Chytrá stélka Miomove má v sobě zabudované tlakové senzory, které analyzují došlap sportovce. Technologie je založená na nanosenzorech s vysokým rozsahem měření, citlivosti, má vlastním software i hardware. Stélky umožňují monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity a upozornit uživatele na nesprávnost techniky běhu nebo chůze. Na vývoji stélky se podílelo také design studio Prototypum, které má například na svědomí i design dalšího českého startupu KeelCraft – nejkrásnější elektrické lodi.

chytrá stélka do bot miomove - český startup

E-brzda pro inline (kolečkové) brusle Stopskate

Brzdný systém Stopskate se skládá ze dvou částí a dálkového ovládání, které umožní okamžité zastavení. Lze jej použít na jakékoliv kolečkové brusle, stačí pouze jednoduše přišroubovat. Tahle vychytávka vydrží brzdit nepřetržitě dvě hodiny díky kvalitním Li-on bateriím. Uživatel dostane včas upozornění, kdy je potřeba je dobít, a to pomocí micro USB nabíječky, která je součástí balení.

Domácí automatizace od Domotron

Domotron je česko-slovenský technologický scale-up, který se zabývá vývojem komplexního systému domácí automatizace, skládajícího se z hardwaru, softwaru a celého balíku dalších služeb. Domotron dokáže inteligentně řídit všechny technologie v domácnosti od osvětlení a stínění, přes topení, chlazení a rekuperaci, až po domácí audio, zabezpečovací a kamerový systém, filtraci bazénu nebo závlahu zahrady. Nedávno také představil vlastní ovladač Switch Pro, pro který hledá podporu na crowdfundingovém portálu Indiegogo a chystá se s ním dobýt americký trh.

Bluetooth hlídač Recall

Českobudějovický Recall představil v Las Vegas svůj bluetooth hlídač Fixed Smile, který dokáže trackovat osobní věci. Umí také například upozornit uživatele, že si nechal peněženku na stole v restauraci, nebo ukázat poslední zaznamenanou polohu vytroušeného svazku klíčů. Aplikace se dokáže propojit s více zařízeními, pod jedním účtem se lze přihlásit jak do telefonu, tak například tabletu. Smile se připojí vždy k dostupnému zařízení. A jakmile není v dosahu, uživatele patřičně upozorní. V aplikaci lze navíc nastavit bezpečné zóny, jako je byt či kancelář, kdy trackování není aktivní.

Total
0
Shares
Další články