5 nejlepších přednášek z LeWeb London

Londýnský LeWeb přilákal i řadu Čechů, a přestože jsme se nemohli sami zúčastnit, dostali jsme alespoň zajímavé tipy na přednášky, které stály za to. Dozvíte se z nich, jak získat čas na všechno podstatné, jak vypadá hádka taxikářů v podání startupistů či jakou budoucnost z hlediska podnikatelů a investorů máme před sebou.

“Ahoj, pár postřehů z LeWebu pro Tvé čtenáře. Udělej z toho článek, v ČR ty videa zatím nikdo nelinkoval,” napsal stručně Zdeněk Cendra a přidal výběr nejzajímavějších videí z téhle už tak zajímavé akce. Ta je podle něj sice stále velmi daleko za svým pařížským předobrazem, ale současně velmi daleko před vším v Česku. Zdeňku, tak teda jo!

Zachraňte svůj čas

Možná máte pocit, že nestíháte. A nejspíš také velmi tvrdě a dlouho pracujete. Ale bohužel, obojí podstupujete zcela zbytečně. Stačí se přestat koukat na televizi, vypnout mobil, nechodit na pracovní obědy a pořídit si soukromé letadlo, abyste dokázali vybudovat ohromné věci a ještě vám zbyla spousta času na spaní, rodinu a přátele. Martin Varsavsky v plné parádě…

Milujte Instagram

Jamieho Olivera si asi s technologiemi spojuje podstatně méně lidí než s vařením, a přesto se právě on stal inspirativním společníkem Kevina Systroma v diskuzi o Instagramu. A zjevně ne náhodou – zatímco třeba Pinterest to u Olivera zjevně nevyhrál, Instagram v něm našel velkého fanouška. Moderování se zhostil zakladatel konference Le Web osobně, Loic Le Meur. Zajímavá kombinace!

Co chystají mladí milionáři z Badoo

Určitě nejsme jediní, komu vrtá hlavou fenomenální úspěch sociální sítě Badoo, která už si vysloužila i přízviska jako pochybná, podezřelá či generátor spamu. Slovo úspěšná bychom ale přesto jednoznačně zařadili na první místo. Jejího COO Bena Linga vyzpovídal Robert Scoble a každého jistě nejvíc zajímala otázka, jak velký problém je utratit ty nehorázné peníze, které dostávají z kreditek uživatelů, a proč právě teď chtějí Badoo výrazně rychleji škálovat.

Uber versus Hailo

Moc hezké a poněkud výbušné střetnutí mezi dvěma konkurenčními službami zrežíroval zakladatel TechCrunche Michael Arrington, který si sám tradičně nebral servítky. Obě společnosti se snaží s pomocí chytrých telefonů změnit způsob, jakým lidé využívají taxislužby, jedna z Evropy a druhá ze Silicon Valley. Poučný vhled nejen do samotného trhu s taxíky, ale i do rozdílů v uvažování a také zábavná lekce z konkurence.

Budoucnost je digitální

Tohle povídání nakonec navzdory svému názoru nebylo tak úplně o budoucnosti, i tak ale nabízí velice cenné názory skvělých podnikatelů a investorů. V panelové diskuzi zasedli Chad Hurley, Kevin Rose a Niklas Zennstrom, což je snad pozvánka dostatečná. Svým osobitým až egoistickým způsobem opět moderoval Michael Arrington.

+ bonus: Honza Řežáb

A nakonec nelze nezmínit ani vystoupení šéfa českých Socialbakers, který právě na LeWeb ukázal nový standard pro měření kvality přítomnosti značek v sociálních médiích – Socially Devoted. Celé téma jsme už stačili podrobně rozepsat v článku Čtvrtina značek je na Facebooku omylem, většina neodpovídá.

Total
0
Shares
Další články