200 tisíc euro pro Comprimato. Peníze tečou z Credo Ventures a Y Softu

Mladý startupový tým sháněl investora jen chvilku. O jeho ambicích ale hovoří i to, že se dostal mezi top ten nejnadějnějších projektů střední Evropy. Od investice si slibují výrazné zlepšení prodejů, a to jak domácích, tak hlavně zahraničních.

O investici se jednalo dlouho. První náznaky se objevily už před měsícem, kdy byla firma přijata do brněnského Innovation Parku. Zakladatel Comprimato Systems Jiří Matela byl ale tajemný a oficiálně nechtěl nic prozradit.

Teď už je to venku. 200 tisíc euro do firmy nalila dvojice Credo Ventures a YSoft Venture Capital. Nejbližší cíl je tak americký trh. „Díky skvělé kombinaci investice rizikového kapitálu a strategických investorů, získáme znalosti, které nám výrazně napomohou při komercializaci nejmodernějších technologií vyvinutých ve sdružení CESNET,“ tvrdí spoluzakladatel a ředitel rozvoje v Comprimato Michal Krsek.

“Chceme zlevnit a zrychlit profesionální komprimaci videa,” tvrdí zakladatel Jiří Matela. Konzultanti Jihomoravského inovačního centra ale  Comprimatu věřili od začátku a zařadili mladý startup i do prvního katalogu nejnadějnějších technologických firem střední Evropy.

Kořeny Comprimata přitom sahají do první dekády jednadvacátého století a v podstatě za to může Matelova diplomová práce, která ho nasměrovala ke komprimaci videa. Po pěti letech dokončuje doktorské studium a jeho čtyřměsíční startup přilákal první investory.

“Jsme rádi, že můžeme podpořit Comprimato na jeho misi. Vidím rád další český tým vytvářející technologie s vysokou přidanou hodnotou, který má globální ambice,” komentuje investici ředitel výzkumu v Y Softu Ondřej Krajíček.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.