Zynga rozjíždí hazard, začne na britském Facebooku

Sociální hry svého času Zyngu proslavily, ale hazardní hry by měly být tím, co ji udrží nad vodou. Alespoň tak to vypadá. Firma je v Británii před spuštěním dlouho plánovaných online her o opravdové peníze.

Plán spustit na Facebooku hazardní hry měla Zynga již nejméně od loňského října. V té době její tým posílil Maytal Olsha, zkušený manažer v oblasti hazardních her., Po dlouhých měsících příprav její cíl brzy dojde svého naplnění. Stane se tak ve Velké Británii, kde herní společnost ve spolupráci s Bwin.party spustí první hry, kde se bude hrát o opravdové peníze.

Půjde o odnože klasických her od Zyngy, pokeru a casina. ZyngaPlusPoker a ZyngaPlusCasino ovšem budou prostřednictvím účtu na Bwinu umožňovat směňovat žetony za peníze. Uživatel, který bude mít zájem si obě hry zahrát, ale bude muset doložit několik skutečností. Předně, bude muset potvrdit svou zletilost, kromě toho ale také bude muset být ze země, kde je hraní online hazardních her povoleno. Ještě před hraním bude nutné vložit peníze na Bwin, aby měl za co hrát.

Zynga již v dubnu ve Velké Británii publikovala své webové a desktopové hazardní aplikace. Mobilní aplikace a verze pro Facebook budou ale na trhu novinkou. Kdy se přesně objeví, to v tuto chvíli záleží už jen na britském regulátorovi, který je ještě před jejich uvedením na trh musí posvětit.

Stejně jako u svých klasických her, i u své hazardní odnože Zynga sází na silné sociální prvky. Ty jsou v obou hrách přítomné a měly by zajistit, aby hazardní aplikace od behemota sociálních her nabízely oproti klasickému online hraní i trochu něco navíc.

S tím, jak se společnosti v poslední době hospodářsky příliš nedaří, jsou hazardní hry její velkou šancí na uzdravení. Přicházejí po sérii propouštění, která počátkem července vyvrcholila sesazením zakladatele společnosti Marka Pincuse z pozice výkonného šéfa společnosti. Nahradil jej Don Mattrick, bývalý šéf zábavního oddělení Microsoftu. Zajímavostí je, že Mattrick chtěl před třemi lety Zyngu pro Microsoft koupit. Mark Pincus zůstává ve své společnosti na pozici předsedy představenstva.

Total
0
Shares
Další články