Zynga řeší žalobu pomocí miliónů dolarů

Věc se má tak – letos v únoru se David Maestri, tvůrce hry Mob Wars pro Facebook, rozhodl zažalovat Zyngu za Mafia Wars. Tato hra byla podle jeho slov až příliš okatou kopií jeho původního konceptu. Maestri přitom teprve nedávno vyřešil vlastní právní obtíže, když se o práva na Mob Wars úspěšně soudil s bývalým zaměstnavatelem, firmou SGN.

Spor Maestri-Zynga nyní došel k mimosoudnímu vyrovnání. Maestri údajně požadoval 10 miliónů USD, podle dobře informovaných zdrojů si nicméně přišel na vyrovnání ve výši zhruba 7-9 miliónů, což rozhodně není špatné.

Virtuální zboží je v kurzu

Ptáte se, jak je možné získat tak vysoké vyrovnání za „pouhou hru“? Nezdá se to, ale obchod s virtuálním zbožím nabírá na síle opravdu razantně a nejlépe je to vidět právě u her pro sociální sítě – Mob Wars ještě před příchodem Mafia Wars vydělávala měsíčně zhruba 1 milión USD z nákupů zbraňových zlepšováků apod.

David Maestri se může radovat z pohádkové výplaty a začít pomalu přemýšlet nad tématem další hry – a rovnou začít připravovat dokumenty jako podklad pro případnou žalobu. Ukazuje se, že ve světě herních firem se na duchovní vlastnictví moc nedbá.

mafia wars