Zítra přichází nový projekt Wikipedie pro cestovatele: Wikivoyage

Služba se zaměří na popis kontinentů i jednotlivých zemí, měla by obsahovat informace o kulturním zázemí, památkách, přírodních krásách, pokrmech, tipy a triky, slovníček, rady na cestu a další věci, které od dobrého cestovatelského portálu očekáváte. Na stránkách se dočtete, že: „Projekt Wikivoyage byl založen, aby poskytoval zdarma zcela aktuální, kompletní a užitečné informace o cestování. Je běžné, že se cestovatelé při setkání podělí o své zážitky a povypráví si o zajímavých místech, kde byli. My jim to chceme maximálně usnadnit a nabídnout jejich zkušenosti dalším lidem.“

Web bude dostupný v devíti jazycích (čeština mezi nimi není), dá se ale předpokládat postupné rozšíření. Na základní beta verzi se již zájemci mohou podívat od října, oficiální datum spuštění je ale stanoveno na úterý 15. ledna.

Projekt začal již v roce 2004, kdy se několik autorů a administrátorů německé verze Wikitravel rozhodlo, že jim nevyhovuje nové vedení a způsob tvorby webu, a chtěli začít svou vlastní verzi téhož. V roce 2007 se k této skupině připojili italští autoři, čímž došlo k rozšíření stránek. V současné době má Wikivoyage v anglické verzi kolem 26 500 článků.