Ženy se skrze sociální média zajímají o produkty i značky

SheSpeaks.com je internetový portál pro emancipované a inteligentní ženy, jehož hlavním posláním je sjednotit je na jedno místo. Přinášíme vám přehled toho nejdůležitějšího z jejich studie o sociálních médiích pro rok 2009 tak, jak ji shrnul marketingový web eMarketer.

Účet na sociální síti se stává nutností, aktivita stoupá

Zatímco v roce 2008 mělo účet na sociální síti pouhých 58% uživatelek internetu, v roce loňském již jich bylo 86%. Jinými slovy, asi devět z každých deseti žen užívajících vymožeností webu poctilo některou ze sociálních sítí svou přítomností. Zatímco běžné sociální sítě se mezi ženami těší velké oblibě, Twitter evidentně nezabodoval, jak počty uživatelek tak jejich aktivita jsou v rámci této služby nesrovnatelně nižší.

Zatímco 80% žen uvedlo, že se na sociální síti přidalo k fanouškovské stránce nějakého produktu nebo značky, 72% jich potvrdilo, že se díky sociální síti dozvědělo o zcela novém produktu či značce, které do té doby neznaly. Stejný počet se nechal naverbovat do skupiny o jednom z obojího a o něco více, 74% uživatelek, se díky sociální síti dozvědělo o nějaké zajímavé novince nebo zprávě, o nichž se nedozvěděly z žádného jiného zdroje. Zbytek podle grafu eMarketeru:

Aktivita na sociálních sítích a na Twitteru, 2009

Přístupnější reklamám

Mezi ročně se výrazně zvedl počet žen, které jsou přístupné reklamám. Zatímco v roce 2008 se na reklamy o vlastní vůli dívala jen 2% uživatelek, v roce 2009 už to bylo 9%. Občas se potom na reklamy podívalo 30%, oproti 13% o rok dříve. Mnohem méně uživatelek než o rok dříve se také cítilo reklamami obtěžováno nebo je cíleně ignorovalo.

Přístup žen k reklamám na sociálních sítích, 2009

„Pro ženy začalo být využívání sociálních médií mnohem pohodovější a příjemnější, a pro marketéry tento růst znamená příležitost oslovit je napříč věkovými skupinami a ovlivnit, za co utratí svoje peníze.“ myslí si Aliza Freud, zakladatelka a CEO SheSpeaks.