Závislost je potřeba budovat od raného dětství aneb Facebook plánuje Instagram pro děti

Instagram = obrázky, bodyshaming, kyberšikana, FOMO efekt, deprese, závislost. Instagram = Facebook. Facebook chce Instagram pro děti. Geniální, co by se mohlo zvrtnout?

Momentálně musí být uživatelům minimálně 13 let, aby si mohli vytvořit účet na Instagramu (ano, pokud je dítko natolik odhodlané, že se uchýlí ke lži, může si založit profil ještě dřív, než bude umět psát, avšak pravidla hovoří jasně). To chce Facebook změnit a podle všeho pracuje na verzi Instagramu, která bude určena pro děti mladší 13 let.

Tato informace pochází z interní zprávy společnosti. Vishal Shah, produktový viceprezident Instagramu, ve zprávě uvedl: „Těším se, že vám mohu oznámit, že jsme do budoucna označili práci s mládeží za prioritu Instagramu a přidali ji na náš seznam priorit H1. V rámci komunitní produktové skupiny budeme budovat nový pilíř pro mládež, který se zaměří na dvě věci: a) zrychlení naší práce na integritě a soukromí, abychom zajistili co nejbezpečnější zážitek pro mládež, a b) vybudování verze Instagramu, který lidem mladším 13 let umožní poprvé bezpečně používat Instagram.“

Nová platforma by mohla být způsobem, jak bojovat proti šikaně a sexuálním predátorům přímo tam, kde se vyskytují. Nicméně mohla by být také naopak ideálním půdou pro nekalosti všeho druhu s vyselektovanou uživatelskou základnou. Nedávno společnost zveřejnila příspěvek na blogu, kde diskutovala o tom, jak je důležité udržet mladé lidi v bezpečí na internetu, a poznamenala, že přidává nové funkce na ochranu mladistvých na platformě. Jak dobře a zdali vůbec budou fungovat, je otázka.

Momentálně neexistuje žádné datum nebo časový rámec, kdy by se děti mohly začít oddávat Instagramu a začaly si pěstovat závislost na tupém scrollování. Výše zmíněná interní zpráva uváděla, že na projekt bude dohlížet šéf Instagramu Adam Mosseri a také viceprezidentka Facebooku Pavni Diwanji, která má na kontě projekt YouTube Kids, na kterém se podílela během svého angažmá v Googlu.

Vypadá to, že Facebook usiluje o to oslovit (respektive nekompromisně ulovit) nejmladší uživatele, u kterých ztrácí dlouhodobě na popularitě. Bude nepochybně zajímavé sledovat, jak budou děti chráněny nejen proti predátorům, ale také proti možné závislosti a dalším negativním vlivům sociálních médií, pokud se vůbec tento projekt stane skutečností. 

Zdroj: Knowtechie.com

Total
5
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co když ‘lajkujete‘ na Facebooku úplně všechno?

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdybyste vyjádřili přízeň všemu, co vám Facebook nabízí? Ve Spojených státech už to někoho napadlo, a rovnou to vyzkoušel. Mat Honan z webu Wired lajkoval dva dny všechno, co mu sociální síť ukázala. Za 48 hodin se Mat upsal tisícům stránek.