Zatímco Zynga dál propouští, Facebook hlásí nejlepší herní čtvrtletí

Herní gigant Zynga, který svého času neskutečným způsobem dokázal využít platformu Facebooku a vybudovat na ní obrovský herní kolos, se dál potácí v problémech. To se ale netýká sociální sítě, na které herní společnost svůj úspěch kdysi postavila. Zatímco Zynga své patálie řeší propouštěním, hrám se na Facebooku daří více než kdy dřív a přinesly rekordní příjmy.

Včerejšek rozhodně nebyl dobrým dnem pro zaměstnance společnosti Zynga, známé díky sociálním hrám na Facebooku. Společnost totiž oznámila, že ruší tři svá americká vývojářská studia, vlna propouštění se navíc dotkne i všech ostatních jejích poboček po celém světě. Celkem se Zynga zbavuje 18 procent své pracovní síly, v absolutních počtech jde o nějakých 520 lidí. Společnost, která se v posledních letech snaží oprostit od závislosti na platformě Facebooku, a navíc chce přesunout těžiště své činnosti z desktopu do mobilního prostředí, chce tímto krokem ročně ušetřit asi 70 až 80 milionů dolarů.

Zynga zeštíhluje už od loňska, poprvé se tak stalo koncem října, kdy společnost propustila 170 zaměstnanců a vůbec poprvé zavřela některé své herní studio. Další propouštění pokračovalo v únoru, tentokrát jej studií odneslo hned několik. Nynější propouštění je tak v pořadí již třetí, a je více než možné, že nebude poslední. Zynga totiž snížila i svůj odhad hospodářských výsledků na druhé čtvrtletí, aktuálně počítá se ztrátou mezi 28,5 a 39 miliony dolarů.

Jakkoliv se ale nedaří Zynze, rozhodně to nemá stejně negativní vliv na herní příjmy Facebooku. Největší sociální síť totiž podle včera zveřejněných informací zaznamenala v prvním čtvrtletí jak rekordní tržby z her na své platformě, tak také historicky nejvyšší počet hrajících uživatelů. Mezi hrami na iOS je Facebook integrován do 81 nejvýdělečnějších, na Androidu z nejsilnější stovky do 70.

Total
0
Shares
Další články