Zápas Německa s Brazílií lámal rekordy i na Facebooku a Twitteru

Úterní zápas mezi Brazílií a Německem byl z fotbalového hlediska tím nejšílenějším, co bylo na mistrovstvích světa v posledních desetiletích k vidění. Němci překonali rekord v počtu udělených branek v semifinále, dvojnásobně překonali rozdíl ve skóre, kterým prohrál hostitelský tým, dali rekordní čtyři góly v rozmezí šesti minut.

Není divu, že zápas vyvolával velké emoce i na sociálních médiích, asi tomu ani nemohlo být jinak. Rekordy zaznamenaly i dvě nejdiskutovanější sociální sítě, Twitter a Facebook.

Na Twitteru zápas dosáhl během svého dvouhodinového trvání počtu 36,5 milionu tweetů, čímž se stal nejtweetovanější sportovní událostí v historii. Překonal nejen Super Bowl, ale i jeden z předchozích zápasů mistrovství světa mezi Chile a Brazílií. Nastavil také nový rekord v počtu tweetů za minutu, když během 60 sekund po německém gólu na 5-0 ve 29. minutě zaplavilo Twitter celkem 580 tisíc souvisejících tweetů.

ger-bra twitter

Neméně velkolepě si zápas vedl i na Facebooku. Na tom jej diskutovalo celkem 66 milionů lidí, kteří dohromady provedli přes 200 milionů interakcí. Jen v Brazílii, hostitelské zemi, zaznamenal Facebook 52 milionů interakcí od 16 milionů lidí.

Stejný jako na Twitteru je i žebříček nejdiskutovanějších momentů zápasu. Vede Sami Khedira a jeho gól na 5-0, druhý v počtu interakcí byl gól na 4-0 Toni Kroose a třetí nejvyšší počet interakcí vyvolal na Facebooku gól Toni Kroose na 3-0.

Fotbal je přitom spíš doménou mladých. Facebook uvádí, že demograficky měl zápas největší odezvu mezi těmito skupinami (v uvedeném pořadí):

• muži 18 až 24
  • muži 25 až 34
  • ženy 18 až 24
  • ženy 25 až 34
  • muži 13 až 17

Nejvíce se o zápase mluvilo v Brazílii, příliš pozadu ale nebyly ani Spojené státy, Mexiko, Indonésie a Británie. Německo se překvapivě v top 5 nejaktivnějších zemí neumístilo.

Překoná ještě letošní mistrovství světa rekordy na sociálních sítích a na hřišti? Nebo bylo semifinále mezi Brazílií a Německem tím nejvýraznějším, co letošní fotbalový svátek přinesl? To ukáží poslední dva víkendové zápasy, sobotní souboj o třetí místo Nizozemska s Brazílií a nedělní finále Německa s Argentinou.