Zápas Chile s Brazílií je nejtweetovanější sportovní událostí historie

Fotbalové mistrovství světa je v plném proudu a tak padají i jiné rekordy než v délce trestu za pokousání soupeře. Nový rekord zaznamenal třeba i Twitter, s 16,4 milionu tweetů během zápasu Brazílie s Chile.

Jaká je nejtweetovanější sportovní událost v historii? Teď již můžeme říci, že to byl sobotní dramatický zápas Brazílie proti Chile, který nakonec Brazilci po tvrdém boji jen těsně vyhráli na penalty.

Twitter zveřejnil, že tento zápas během svého průběhu zaznamenal celkem 16,4 milionu tweetů. Nejdramatičtější chvíle samozřejmě i z pohledu Twitteru přišly v samém závěru, od chvíle ukončení prodloužení do chvíle rozhodující páté chilské penalty, kterou Gonzalo Jara neproměnil.

Po ukončení prodloužení diváci tweetovali tempem 199 tisíc tweetů za minutu, ve chvíli, kdy Brazilci získali vedení na penalty 3-2 to bylo 235 tisíc tweetů za minutu, a když Gonzalo Jara svou penaltu spálil a bylo rozhodnuto, zaznamenal Twitter v následující minutě dokonce 389 tisíc tweetů. Tím tento zápas překonal i Super Bowl, který zaznamenal v nejvypjatějším momentě “jen” 382 tisíc tweetů za minutu.

Je ovšem nutné se ptát, jak dlouho rekord vydrží. Turnaj se pomalu překlápí do své vyřazovací fáze, při níž nervy tečou ještě mnohonásobně víc, než při soubojích v základních skupinách. Je proto velmi pravděpodobné, že Twitter bude muset v následujících dvou týdnech vyhlásit nejtweetovanější sportovní událost znovu, a možná ne jen jednou.

BrPp6TsCUAAZ7d0

BrPuSNCCUAAyXU2

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Konference Firmy v sociálních sítích se letos zaměří na byznys

Druhý ročník konference Firmy v sociálních sítích se koná přesně za dva týdny, ve středu 5. června v Hotelu DAP na Praze 6. Letošní ročník bude primárně zaměřen na byznysový přínos sociálních sítí - na to, jak se dají účinně využít a čeho lze díky nim a promyšlené aktivitě dosáhnout.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zabijte mě!

Nejhorší na vybírání memů každý týden nejsou ty hodiny strávené online probíráním kravin a blbostí. Nejhorší je každý týden vymyslet, co mají ty nesmysly alespoň trochu společného. Sex má svoje místo předplacené na věčnost, zvířátka taky, utahování si z náboženství taky, u nás je stálým hostem i prezident. Tenhle týden je prostě bez speciálních událostí, i tak je to ale samozřejmě docela legrace, že jo..