Zanalyzujte si profil na Facebooku s aplikací od Wolfram Alpha

Máte-li rádi statistiky, a to nejlépe o své vlastní osobě, jistě se vám zalíbí nový nástroj od Wolfram Alpha. Z analýzy, kterou provede, se toho o svém profilu na Facebooku dozvíte opravdu dost.

Wolfram Alpha možná znáte. Jde o webovou službu, která na zadané dotazy zobrazuje přímo odpovědi. To je také hlavní rozdíl oproti klasickým vyhledávačům, které málokdy zobrazují přímo odpověď (i když například Google to v řadě případů umí), vždy ale zobrazují odkazy na další weby. Ve Wolframu žádné odkazy nenajdete, na základě dat, která jsou pro aplikaci dostupná, vždy zobrazuje rovnou odpověď.

Nová funkce Wolframu je nicméně pro tento “answer engine” trochu nezvyklá. Místo odpovědi na otázku totiž vygeneruje velmi podrobné statistiky vašeho profilu na Facebooku, a to na základě vaší aktivity a dat, která jste vy a vaši přátelé na svých účtech vyplnili.

Stačí do řádku pro zadání dotazu na domovské stránce Wolframu vepsat heslo “facebook report”. Po jeho potvrzení od vás ještě Wolfram bude potřebovat potvrzení přístupu aplikace k vašemu profilu, a pokud jste tak ještě neučinili, bude třeba se do Wolframu přihlásit. Pokud ale účet zatím nemáte, na základě dat z Facebooku vám jej Wolfram rychle a snadno vytvoří.

Aplikace Wolfram Alpha pro analýzu profilu na Facebooku

Pak již nic nestojí v cestě tomu, abyste se o sobě a svých přátelích dozvěděli spoustu zajímavých údajů. Třeba za kolik dní vás čekají nejbližší narozeniny a jak jste staří s přesností na jeden den. Wolfram spočítá statistiky vašich příspěvků, včetně toho, kolik dostaly Like a komentářů, jaké typy příspěvků publikujete a kdy. Uvidíte i své nejpopulárnější statusy a jaká slova ve svých příspěvcích používáte nejčastěji. Dále pak čekejte statistiky check-inů, statistiky fotografií, poměr mužů a žen mezi vašimi přáteli, kolik přátel má jaké vztahové statusy, jak jsou staří, odkud jsou a mnoho dalšího.

V určitém ohledu je možná vůbec nejzajímavější grafické ztvárnění tzv. friends clusters. Zde uvidíte barevně odlišené různé skupiny svých přátel podle toho, jak se znají mezi sebou. Každá čára znázorňuje facebookové přátelství mezi těmi uživateli, které spojuje.

Friend Cluster

Snadno můžete zjistit, že máte několik zcela oddělených skupin přátel, kteří se navzájem znají jen minimálně, nebo naopak, že máte jednu ohromnou skupinu přátel, v níž se jako ve velké rodině vzájemně zná každý s každým. Při najetí kurzorem na kolečka znázorňující vaše přátele se zobrazí jméno toho, koho kolečko reprezentuje. Přejeme vám s aplikací mnoho zábavy a držíme palce, abyste se o sobě a svých přátelích nedozvěděli víc, než byste chtěli.

Via WAB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook představil mobilní reklamu pro aplikace

Po Sponsored Stories Facebook představil další formát inzerce určený pro mobilní zařízení. Je určen pro vývojáře mobilních aplikací a měl by jim usnadnit získávání uživatelů. Nepotřebuje sociální kontext, platit se bude za proklik a nyní je testován s několika vybranými partnery.
Přečtěte si více

Pack: Nejhezčí stránka o psech, jakou jste kdy viděli

Milovníci psů musí na internetu snášet ústrky kočkofilů takřka neustále. Už proto potěší, když se online objeví i nějaká služba určená jenom pro ně. Pack se sice trochu tváří jako další sociální síť pro zvířata, ale skutečnost je mnohem jednodušší a příjemnější. Svému psovi prostě jen můžete vytvořit nádhernou stránku se základními informacemi a hlavně se kochat stránkami ostatních - často dojemnými, veselými nebo nápaditými.