Zakladatel slavné Million Dollar Homepage je zpět. Tentokrát chce tři miliony

Chcete milion dolarů? Tak si o něj prostě řekněte. Přesně tak si svůj milion před pár lety vydělal zakladatel MillionDollarHomepage. Nyní se vrací na scénu s projektem One Million People, který má na základě stejného principu vynést hned trojnásobek. Může znovu zafungovat?

Poprvé se Alex Tew proslavil v roce 2005, kdy překvapivě zabodoval se svou stránkou MillionDollarHomepage. Na čtvercovou plochu umístil milion prázdných pixelů s tím, že si kdokoli mohl tuto reklamní plochu koupit v ceně jeden dolar za pixel. Stránka je dodnes funkční a její výsledná podoba stále stojí za zhlédnutí. Nyní se Tew po pěti letech rozhodl celý projekt přizpůsobit dnešní době a obohatit ho o sociální vrstvu. Vzniká tak neméně zajímavý a podobně obtížně hodnotitelný projekt One Million People.

Obličej za tři dolary

Místo volných pixelů nyní Tew nabízí prostor pro milion obličejů či jiných profilových obrázků ve virtuální knize. Zatímco MillionDollarHomepage podle něj symbolizovala podobu celého internetu plného pestrobarevných bannerů v roce 2005, dnešní internet představují sociální sítě a obrázky jejich uživatelů. Rozhodně nelze popřít, že Tew o svém nápadu dokáže přesvědčivě hovořit, jak se můžete sami přesvědčit v následujícím desetiminutovém videorozhovoru.

Kniha tentokrát bude vydána i v tištěné podobě a zamíří tak do skutečného světa. Zatím se počítá s vydáním deseti až dvaceti tisíc výtisků s cenou kolem sta dolarů, konečný počet však bude záležet na zájmu potencionálních kupujících. V plánu je i případná speciální edice několika set kusů v extra velkém formátu a v nejvyšší kvalitě.

Centimetr na hlavu

Kniha má celkem 1250 stran po 800 obrázcích, které se už pomalu zaplňují. Zatím se zájem týka hlavně té první, obličeje jsou však roztroušeny i na dalších stránkách. V její virtuální podobě můžete volně listovat na domovské stránce projektu.

Výsledná podoba knihy bude mít 36 x 30 centimetrů a na každý obličej v ní připadne přibližně centimetr čtvereční. Každý člověk si smí koupit pouze jedno místo, Tew proto zájemce nabádá, aby si výběr svého políčka dobře rozmysleli. Po zaplnění celé knihy, pokud k němu tedy vůbec dojde, má příprava  a vytištění knihy zabrat ještě přibližně půl roku.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články