Zabezpečené připojení začíná Facebook spouštět všem

Je tomu již víc než rok a půl, kdy Facebook pro svoje uživatele zprovoznil zabezpečené připojení přes HTTPS protokol jako jednu z možností, jak mohou sociální síť používat. Po velkých úpravách infrastruktury, na kterých se od té doby pracovalo, chce sociální síť nyní zabezpečené připojení spustit plošně pro všechny.

Když Facebook možnost zabezpečeného přístupu na všechny stránky pod svou doménou pro uživatele v lednu 2011 spustil jako nepovinnou volbu, varoval ty, kteří by si ji vybrali, že může být pomalejší než obyčejné nezabezpečené připojení přes HTTP protokol. Protože ale sociální síť chce udržet data svých uživatelů v bezpečí, pracovali od té doby její lidé na změně infrastruktury tak, aby se přístup přes HTTPS zrychlil a na načítání stránek nemuseli uživatelé čekat déle, než je nutné.

Tento cíl se zdá se podařilo naplnit, během tohoto týdne totiž začne sociální síť uživatele převádět na HTTPS připojení, které by je prý mělo “zpomalit jen mírně”. Volba nebude povinná, takže přestože sociální síť chce zabezpečené připojení zavést plošně, bude existovat možnost přepnout na připojení nezabezpečené za účelem vyšší rychlosti.

HTTPS připojení zabraňuje tomu, aby mohly data během putování mezi koncovým uživatelem a sociální síti zachytávat a zneužívat nepovolané osoby. Rozhodnutí zavést jej plošně pro ty uživatele, kteří používají základní nastavení, znamená větší bezpečnost dat i všech jejich přátel. Ti totiž třeba HTTPS protokol již využívají, ale některá jejich data mohou být přesto zachycena tehdy, pokud je sociální síť posílá těm kontaktům, které k nim mají přístup a k Facebooku přistupují nezabezpečeně.

Už před rokem musely pod HTTPS začít fungovat i všechny facebookové aplikace, nemalá část vývojářů včetně těch českých ale zaspala a pro zodpovědné uživatele se tak jejich aplikace staly nedostupné.

Via TC

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Bloggeru a Twitteru chtějí změnit vydávání obsahu

Evan Williams a Biz Stone jsou jména, která skoro jistě znáte. Tým, který od Bloggeru přes Odeo došel až k založení Twitteru, má nový projekt. Jmenuje se Medium a chce se stát budoucností obsahové stránky webu. Dokáže pro svět publikování článků a fotek udělat to, co Twitter udělal pro svět sociálních sítí a Blogger pro jednotlivé autory?
Přečtěte si více

Proč jsou mobilní uživatelé pro Twitter cennější a kdo jich má nejvíc

Rozsáhlá studie Compete zkoumala, jak si ve srovnání s ostatními vedou ti uživatelé Twitteru, kteří službu používají primárně mobilně. Ukázalo se, že Twitter používají mnohem častěji, více pracují s obsahem a jsou všeobecně lepším cílem pro sociální marketéry. Do jisté míry omezující naopak může být nižší věk. Současně vyšel již třetí díl pravidelné infografiky věnované tomu, které internetové služby jsou nejvíce mobilní.
Přečtěte si více

Facebook #F8 den první: video, kam se podíváš, napumpovaný Messenger a Internet of Things

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?