YouTube uvádí cloud-based video editor

Nebudeme vám samozřejmě tvrdit, že jde o kompletní náhradu za software typu Adobe Premiere, Sony Vegas nebo Pinnacle Studio. YouTube editor však nabízí právě ty základní funkce, které budou „obyčejným lidem“ stačit. Nástroj je intuitivní: celé rozhraní funguje na bázi drag-and-drop, kde ve spodní liště vidíte přehled svých videí, vyberete ty, které chcete kombinovat, určíte počáteční a konečné body oříznutí a máte v zásadě hotovo.

YouTube video editor

Výsledné video bude s velkou pravděpodobností disponovat zajímavou směskou audiostop, proto dostáváte k dispozici také kompletní knihovnu YouTube AudioSwap, pomocí níž video podbarvíte hudbou dle svého gusta. YouTube upozorňuje, že v budoucnu může tato videa obdařit reklamním sdělením, zatím tomu tak v praxi není a bude se to týkat pouze videí, které použijí audiostopu z AudioSwap.

Není to poprvé

YouTube už pokus s online editorem absolvoval jednou, totiž v roce 2007 skrze službu YouTube Remixer. Vzpomenete si? Šlo o zjednodušenou verzi Adobe Premiere Express, která dovolovala podstatně větší škálu editačních úkonů, jako přechody, titulky, vložení obrázků atd. Flashová aplikace však byla pomalá a zabugovaná, proto ji YouTube raději stáhl. V současnosti nabízí editační možnosti také videohosting Motionbox, dokonce jde o jednu ze základních vlastností služby.

Podívejte se, jaká videa v novém video editoru vznikají.

Via RWW, NTV