YouTube uvádí cloud-based video editor

Nemáte po ruce výkonný počítač ani odpovídající (a drahý) software na editaci videa? YouTube nabízí nové řešení – online editační nástroj, který umožňuje překvapivě plnohodnotné úpravy vašich pohyblivých obrázků.

Nebudeme vám samozřejmě tvrdit, že jde o kompletní náhradu za software typu Adobe Premiere, Sony Vegas nebo Pinnacle Studio. YouTube editor však nabízí právě ty základní funkce, které budou “obyčejným lidem” stačit. Nástroj je intuitivní: celé rozhraní funguje na bázi drag-and-drop, kde ve spodní liště vidíte přehled svých videí, vyberete ty, které chcete kombinovat, určíte počáteční a konečné body oříznutí a máte v zásadě hotovo.

YouTube video editor

Výsledné video bude s velkou pravděpodobností disponovat zajímavou směskou audiostop, proto dostáváte k dispozici také kompletní knihovnu YouTube AudioSwap, pomocí níž video podbarvíte hudbou dle svého gusta. YouTube upozorňuje, že v budoucnu může tato videa obdařit reklamním sdělením, zatím tomu tak v praxi není a bude se to týkat pouze videí, které použijí audiostopu z AudioSwap.

Není to poprvé

YouTube už pokus s online editorem absolvoval jednou, totiž v roce 2007 skrze službu YouTube Remixer. Vzpomenete si? Šlo o zjednodušenou verzi Adobe Premiere Express, která dovolovala podstatně větší škálu editačních úkonů, jako přechody, titulky, vložení obrázků atd. Flashová aplikace však byla pomalá a zabugovaná, proto ji YouTube raději stáhl. V současnosti nabízí editační možnosti také videohosting Motionbox, dokonce jde o jednu ze základních vlastností služby.

Podívejte se, jaká videa v novém video editoru vznikají.

Via RWW, NTV

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kde se Facebooku nejméně daří? V Evropě

Zatímco všude na světě Facebooku příjmy rostou, v Evropě klesají - a to jak v absolutních číslech, tak v přepočtu na uživatele. Vyplývá to z výsledků hospodaření zveřejněných minulý týden a podle všeho navíc nejde jen o krátkodobý výkyv.
Přečtěte si více

Mapa: Odkud pochází poslední milion tweetů

Chcete vědět, kde se aktuálně nejvíc tweetuje? Mapa posledního milionu tweetů vám spolehlivě odpoví. S ohledem na to, že Dick Costolo aktuálně oznámil půl miliardy tweetů denně (a potvrdil testování vlastního tlačítka Like), jistě si dokážete představit ten bzukot.