YouTube to nandal Facebooku, je opět nejpopulárnější platformou sociálních médií

YouTube a Facebook jsou stále nejdominantnější platformy sociálních médií ve Spojených státech, ale na rozdíl od YouTubu Facebook už neroste. Vychází to ze zjištění Pew Research Center.

Podle zprávy jsou nejrozšířenějšími platformami YouTube a Facebook. Roste však pouze YouTube, který zvýšil svůj podíl uživatelů ze 73 % dospělých v roce 2019 na 81 % v roce 2021. Čísla Facebooku se přitom oproti roku 2019 nezměnila. „Růst Facebooku se v posledních pěti letech ustálil, ale zůstává jedním z nejrozšířenějších sociálních médií mezi dospělými ve Spojených státech,“ uvedla zpráva.

Plochý růst se ale netýká pouze Facebooku. Podle Pew Research Center byl jedinou další platformou, která zaznamenala „statisticky významný“ růst od roku 2019, Reddit, který vzrostl z 11 % v roce 2019 na 18 % v roce 2021. 

Podle nové zprávy Pew Research Center je YouTube opět nejdominantnější platformou. Růst sice zpomalil, ale zdá se, uživatelé se závislosti na sociálních médiích zatím nezbavili. Až 49 % uživatelů Facebooku uvádí, že stránky kontrolují několikrát denně. Stejně tak 45 % uživatelů Snapchatu otevírá aplikaci více než jednou denně, 38 % uživatelů Instagramu také kontroluje aplikaci více než jednou denně. U YouTube více než třetina uživatelů uvádí, že službu navštěvuje častěji než jednou denně.

Zpráva rovněž poskytuje zajímavý pohled na uživatelskou základnu TikToku, která nebyla zahrnuta do výzkumu v roce 2019. Podle zprávy 21 % Američanů tvrdí, že používá TikTok. U mladších lidí vypadají čísla podobně – podíl TikToku se zvýšil na 48 % mezi lidmi ve věku 18 až 29 let. Není překvapením, že YouTube je s 95 % u této demografické skupiny také dominantní platformou, následuje Instagram se 71 %, Facebook se 70 % a Snapchat s 65 %.

Zdroj: Engadget.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak na facebookové hashtagy – první tipy a triky

Facebook minulý týden představil hashtagy, po vzoru Twiteru a dalších sociálních sítí. Jde o skvělý nástroj, jak zviditelnit své příspěvky uživatelům, kteří se zajímají o naše téma. Zároveň je ale třeba dodržovat určitá pravidla a některých věcí se vyvarovat. Přinášíme základní informace a několik doporučení, které vám pomohou s hashtagy lépe pracovat.
Přečtěte si více

Facebook postupně spouští placené příspěvky pro běžné uživatele

Že si mohou marketéři na Facebooku za peníze zviditelnit příspěvky svých stránek, to už není žádnou novinkou. Že tak ale mohou učinit i běžní uživatelé a zviditelnit příspěvky pro své přátele a subscribery, to je rozhodně velká změna. Facebook funkci v posledních měsících testoval a podle všeho se ji rozhodl uvést do praxe, prozatím alespoň v USA.