YouTube mění řazení komentářů, přidá integraci Google+

Komentáře na YouTube byly jednou z funkcí, které ve své současné podobě bez větších změn fungovaly vůbec nejdéle. I proto se Google konečně odhodlal k jejich změně. Do konce roku budou komentáře u všech videí integrovány s Google+, navíc se změní jejich řazení, mimo jiné i podle důležitosti autora.

To, že na YouTube vidíte jako první komentáře, které přibyly jako poslední, se během následujících měsíců stane minulostí. S novým systémem komentování, který bude postaven na integraci s Google+, sociální sítí Googlu, bude řazení probíhat podle relevance.

Na vrcholu se tak budou zobrazovat především komentáře od tvůrce videa, od známých osobností, zajímavé diskuze o videu a samozřejmě také komentáře kontaktů z vašich Google+ kruhů. Bude možné i nadále komentáře bodovat palcem nahoru nebo dolů, což bude jejich pořadí také ovlivňovat.

Ke komentování bude třeba mít účet na Google+, takže většina uživatelů bude komentovat pod svým jménem nebo jménem své stránky. Tím by měla být zajištěna vyšší kvalita komentářů. Stále ale bude možné si vytvořit speciální účet pouze pro propojení s YouTube a tak komentovat anonymně. Díky novému řazení by nicméně nekvalitní komentáře měly zůstat pro ostatní uživatele v podstatě neviditelné.

Pro ty, kdo preferují systém řazení podle času vložení komentářů, bude YouTube nabízet přepnutí na chronologické zobrazení. Komentáře budou rozděleny do vláken, stejně jako na Google+, takže bude možné v obou typech zobrazení bez problémů sledovat diskuze uživatelů mezi sebou.

Komentující se bude moci rozhodnout, zda viditelnost jeho příspěvku bude veřejná, jen pro jeho kontakty, nebo jen pro některé zvolené kruhy kontaktů či jednotlivce.

kidpresident

S novými Google+ diskuzemi dostanou tvůrci videa také širší možnosti moderování diskuzí. Stejně jako doposud bude možné nechat komentáře plynout volně, pozdržet vložené komentáře a schvalovat je ručně, nebo komentování u některého videa úplně zakázat. Co je ovšem novinkou – nyní bude možné volné komentování umožnit jen některým uživatelům a pro ostatní aktivovat nutnost schválení komentáře moderátorem. Své kontakty na Google+ či svoje nejvěrnější fanoušky tak budete moci nechat diskutovat bez omezení.

Další novinkou pak bude možnost vytvořit seznam klíčových slov, která komentář automaticky odešlou k následné ruční kontrole. A pokud jde o možnost blokování uživatelů, ta zůstane tvůrcům videa také. Dojde u ní ovšem k jedné drobné změně. Zablokovaný uživatel neuvidí, že jeho příspěvek je blokován. Ve chvíli, kdy se přihlášený na stránku videa podívá, svůj komentář na ní normálně uvidí, přestože bude neviditelný pro všechny ostatní.

Nová podoba komentářů by se měla do konce týdne objevit na diskuzních nástěnkách na uživatelských kanálech na YouTube. U jednotlivých videí ji Google slibuje aktivovat průběžně do konce roku.

Via YTB, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Yoda, módní tipy a další vychytávky

Šokující pravda o Yodovi a E.T., o tloustnutí a s tím související módě, o tom, jak si zpříjemnit ranní vstávání, jak správně udělat selfie, ale třeba také o Google+, nebo o devadesátkách a samozřejmě o sexu, lásce i náboženství. Prostě standardně vybalancovaný mix toho nejdůležitějšího, co internet za poslední týden nabídl.