Yahoo uzavřelo svůj čínský portál. Konec asijského dobrodružství se blíží

Čínské Yahoo se už loučí s internetem. Napřed hudba, pak e-mail a teď i vlastní portál. Doména .cn se tak pro služby Yahoo stane minulostí.

Rozlučková zpráva čeká na návštěvníky domény Yahoo.cn, po chvíli už jsou přesunuti na server Tabao. Yahoo tak pokračuje v zavírání krámu, už v lednu zrušilo svou hudební službu a před dvěma týdny i svůj freemail.

yahoocn

Čínské dobrodružství Yahoo začalo před osmi lety, kdy si za miliardu dolarů pořídilo čtyřicetiprocentní podíl v místní konkurenci Alibaba. Loni v září ale Číňané odkoupili zpět část akcií za necelých osm miliard. Ty využila nová šéfka Yahoo k budování svého snu – moderního mobilního portálu. Zatím stihla utratit necelou jednu a půl miliardy.

V současné době drží Yahoo v Alibabě 24procentní podíl, jehož cena se odhaduje kolem čtrnácti miliard. Yahoo jako portál z Číny odchází, ale investuje tu dál. Už dříve koupilo pekingský startup Ztelic a na jeho základě firma postavila i vývojové centrum. Právě vývoj je teď pro Yahoo primární.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Akční tým SMAT, aneb jak mohou fungovat sociální sítě na univerzitě

Znáte Akční tým Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity? Jestli ne, je to možná docela škoda. Jde o projekt, v jehož rámci se skupina současných i bývalých studentů již rok a půl stará o komunikaci fakulty přes nejrůznější sociální média. Jejich přístup je svěží, originální a nepostrádá zajímavé akce a soutěže nejen pro studenty.