Yahoo uzavřelo svůj čínský portál. Konec asijského dobrodružství se blíží

Čínské Yahoo se už loučí s internetem. Napřed hudba, pak e-mail a teď i vlastní portál. Doména .cn se tak pro služby Yahoo stane minulostí.

Rozlučková zpráva čeká na návštěvníky domény Yahoo.cn, po chvíli už jsou přesunuti na server Tabao. Yahoo tak pokračuje v zavírání krámu, už v lednu zrušilo svou hudební službu a před dvěma týdny i svůj freemail.

yahoocn

Čínské dobrodružství Yahoo začalo před osmi lety, kdy si za miliardu dolarů pořídilo čtyřicetiprocentní podíl v místní konkurenci Alibaba. Loni v září ale Číňané odkoupili zpět část akcií za necelých osm miliard. Ty využila nová šéfka Yahoo k budování svého snu – moderního mobilního portálu. Zatím stihla utratit necelou jednu a půl miliardy.

V současné době drží Yahoo v Alibabě 24procentní podíl, jehož cena se odhaduje kolem čtrnácti miliard. Yahoo jako portál z Číny odchází, ale investuje tu dál. Už dříve koupilo pekingský startup Ztelic a na jeho základě firma postavila i vývojové centrum. Právě vývoj je teď pro Yahoo primární.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook radí, jak správně psát příspěvky a co nedělat

Kdo jiný než samotný Facebook by měl vědět, jak nejlépe zacházet s různými typy příspěvků? I proto jistě každý, kdo se o stránky na Facebooku stará, ocení poměrně podrobný návod k zacházení s videem, fotkami, odkazy, otázkami, událostmi i klasickými textovými statusy. Přesto, že pro zkušené správce možná půjde spíš o potvrzení toho, co už sami tuší.