Yahoo uzavřelo svůj čínský portál. Konec asijského dobrodružství se blíží

Čínské Yahoo se už loučí s internetem. Napřed hudba, pak e-mail a teď i vlastní portál. Doména .cn se tak pro služby Yahoo stane minulostí.

Rozlučková zpráva čeká na návštěvníky domény Yahoo.cn, po chvíli už jsou přesunuti na server Tabao. Yahoo tak pokračuje v zavírání krámu, už v lednu zrušilo svou hudební službu a před dvěma týdny i svůj freemail.

yahoocn

Čínské dobrodružství Yahoo začalo před osmi lety, kdy si za miliardu dolarů pořídilo čtyřicetiprocentní podíl v místní konkurenci Alibaba. Loni v září ale Číňané odkoupili zpět část akcií za necelých osm miliard. Ty využila nová šéfka Yahoo k budování svého snu – moderního mobilního portálu. Zatím stihla utratit necelou jednu a půl miliardy.

V současné době drží Yahoo v Alibabě 24procentní podíl, jehož cena se odhaduje kolem čtrnácti miliard. Yahoo jako portál z Číny odchází, ale investuje tu dál. Už dříve koupilo pekingský startup Ztelic a na jeho základě firma postavila i vývojové centrum. Právě vývoj je teď pro Yahoo primární.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pack: Nejhezčí stránka o psech, jakou jste kdy viděli

Milovníci psů musí na internetu snášet ústrky kočkofilů takřka neustále. Už proto potěší, když se online objeví i nějaká služba určená jenom pro ně. Pack se sice trochu tváří jako další sociální síť pro zvířata, ale skutečnost je mnohem jednodušší a příjemnější. Svému psovi prostě jen můžete vytvořit nádhernou stránku se základními informacemi a hlavně se kochat stránkami ostatních - často dojemnými, veselými nebo nápaditými.