WTF? Po Facebooku má Česko i svůj Pinterest – PinMe.cz

Aplikace, která vám možná změní život. Úžasný projekt. Příchod revoluce inspirace. Těmito hesly se představuje služba PinMe.cz, která vám jistě vyrazí dech. Pinterest na český způsob je prý podle svého zakladatele “možná ještě lepší, než americký Pinterest”. No, není. Je totiž v základu úplně stejný a v mnoha ohledech horší.

Asi nejpravdivější je ve výsledku heslo “nepoznáte hranice inspirace”, protože je vážně těžké poznat prakticky jakékoliv hranice mezi službami Pinterest.com a PinMe.cz. Služba prý byla předevčírem spuštěna po 11 měsících vývoje, ale stejně jako všechno ostatní, i tuhle informaci je třeba brát s rezervou. Podobný případ jsme tu už jednou měli s Facebookem přebarveným na oranžovo a pochybným systémem v pozadí – a ani tehdy to nebylo nic hezkého a pro Českou republiku chvályhodného.

Pokud patříte mezi ty, kdo s úšklebkem kroutí hlavou nad bláznivými čínskými kopiemi úspěšných zahraničních služeb, z tohohle českého příspěvku do sbírky vám moc do smíchu nebude:

Ani s tím oficiálním spuštěním to asi zatím nebude tak horké, protože na webu například nenajdete žádný obsah v sekcích FAQ nebo Ochrana soukromí a například Obchodní podmínky jsou zjevně produktem Google Translatoru, neboť obsahují i takovouhle perlu: “Souhlasíte s odškodněním a ochranou PinMe a její představitele, zaměstnance a zástupce, proti jakýmkoli nárokům žalob, sporů, požadavků, závazků, škod, ztrát, nákladů a výdajů bez omezení, právních a účetních poplatků (včetně nákladů na obhajobu, nebo řízení zahájeného třetí stranou).” Ať už to znamená cokoliv…

Naopak na YouTube kupodivu najdete hned několik zbrusu nových videí, která službu představují. Za zmínku stojí zejména dvě, jedno delší a jedno kratší. Ani videa bohužel nejsou zrovna bez chyb a tolik různých fontů zřejmě mnozí z vás neviděli za celý život…

Tak trochu doufáme, že je to celé nějaká promyšlená virální kampaň, už proto, že tvůrci na službu zjevně sami upozorňují. Nebudeme z takové reklamy sice zrovna nadšení, ale snahu o vtip umíme ocenit. Jen se k ní už prosím přihlaste a odhalte svůj pravý záměr. Třeba si i pár kousků koupíme, ať už je cílem prodat cokoliv. Nechceme ale věřit, že by něco takového ještě dnes někdo myslel vážně. Mimochodem, podle všeho svůj Pinterest získají i Slováci, jedno z videí totiž obsahuje i zatím nefunkční odkazy na slovenskou verzi a účty na Twitteru a Facebooku.

Rozhodně by se nám ulevilo, kdyby to vážně byla reklama nebo vtip – třeba na Twitteru už se jméno PinMe začíná hezky šířit. Něco podobného ostatně předvedl i fiktivní startup Vooza a výsledek je vážně k popukání:

Ať už to tak je či není, při procházení PinMe.cz se jistě pobaví každý. Nebo rozčílí, záleží na nátuře. A nám už teď nezbývá než čekat na příchod služeb Tweet.cz nebo Linkni.cz. Těšíme se!

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook se vrací ke skutečným penězům, ruší virtuální měnu Credits

Není tomu tak dlouho, jen několik let nazpět, co největší sociální síť Facebook zahájila tažení, v jehož rámci tlačila developery aplikací na její platformě k používání virtuální měny Facebook Credits. Tažení bylo sice úspěšné, Facebook se jej ale nyní zříká, svou měnu opouští a přechází k placení v lokálních národních měnách.
Přečtěte si více

Facebook testuje Follow pro stránky a přidal recenzovací tlačítko

Chtěli byste sledovat příspěvky nějaké stránky na Facebooku, ale nechcete, aby váš Like byl chápán jako vyjádření podpory? Možná brzy budete mít jak své požadavky skloubit, sociální síť totiž testuje tlačítko Follow i pro stránky. Všem lokálním stránkám se navíc přesunula možnost vkládání uživatelských minirecenzí na viditelnější pozici vedle tlačítka Like.