Wooga: herní startup přilákal silného investora

Hry pro sociální sítě jsou velmi lákavým teritoriem. Po nedávné zprávě o úspěchu firmy Zynga se berlínský herní startup Wooga rozhodl také podělit o dobré zprávy.

Wooga je firma původem z Berlína, jejíž prozatím jediná vydaná hra, Brain Buddies, slaví obrovský úspěch – na Facebooku má 2,5 miliónu uživatelů, ke kterým každý den přibývá přibližně 100 tisíc dalších. Wooga nyní uzavřela investiční deal s Holtzbrinck Ventures za blíže neurčených podmínek. V plánu má vývoj několika nových her, které chce uvést do světa včas na to, aby se mohli opřít o úspěch Brain Buddies.

Holtzbrinck dobrým partnerem pro sociální sítě

Wooga si vybrala investičního partnera dobře: Holtzbrinck má bohatou zkušenost s oblastí sociálních médií, mezi jejich akvizice patří například největší domácí německá sociální síť, StudiVZ.

Online herní průmysl podle všeho nadále odolává obtížné ekonomické situaci. Tým lidí z Wooga pracoval rychle – firma byla založena teprve letos a již nyní profituje z kombinace jednoduché logické hry a raketového růstu sociálních sítí. I díky tomu se Wooga podařilo získat investici v době, kdy rizikový kapitál nelze sehnat příliš jednoduše.

Total
0
Shares
Další články